Sledujte, jak vaši kolegové tvoří presentaci. Google vylepšil nástroj Slides

0

Kancelářský software zažívá renesanci. Přenáší se do cloudu, na což zareagoval dokonce i Microsoft. Přiostřuje se souboj bezplatných balíků, neboť Apple nedávno uvolnil zdarma svůj iWork. Stálo ho to ale několik funkcí, např. nepočítá napsané znaky včetně mezer a nelze v něm změnit výchozí hodnotu přiblížení. S novinkami se ozval také Google, jehož aplikace běží pouze v prohlížeči.

Pro jednou se pár vylepšení dočkal nástroj na tvorbu presentací. Konečně uvidíte, jak na ní spolupracují ostatní. Ukazatel myši se bude v reálném čase zobrazovat v tom místě, kde vaši kolegové zrovna něco vytváří. Bude to přesně jako v Google Docs. Dále můžeme snáze používat oblečky, které jsme si třeba od základu vytvořili sami. V nabídce pro výběr vzhledu se objevilo tlačítko pro import oblečku z jiné presentace.

 

Také lze klepnout na jakýkoli objekt a přidat ho k oblečku, takže se stane jeho součástí pro příští použití. A když změníte parametry písma, změníte je na požádání dokonce v celé presentaci. Nemusíte tak procházet snímek po snímku. My jsme si změn již všimli, ale pokud se dosud neprojevily u vás, nezoufejte a vyčkejte.

Sledujte své kolegy při práci
Sledujte své kolegy při práci | Foto: Google

Zdroj: Google Drive Blog

Ohodnoťte tento článek!