Sledujte Obamovu inauguraci s Microsoftem

0

Barack Obama si získal značnou popularitu i mimo Spojené Státy. V souvislosti s jeho zítřejším (20. ledna 2009) uvedením do prezidentského úřadu se vyrojily zprávy o nových možnostech sledování celého ceremoniálu:

Přímý přenos bude možné sledovat díky online streamování za pomoci technologie Silverlight. „Microsoft je pyšný na to, že může být součástí této události přinesením inaugurace do online světa.“, prozradil Brad Smith z Microsoftu. Mimo Silverlight půjde sledovat přenos také za pomoci Adobe Flash.

Silverlightem však účast Microsoftu nekončí. Softwarový gigant se dohodl se zpravodajem CNN, jehož novináři budou u zítřejší akce přítomni. Spolu s dalšími dobrovolníky, kteří mohou poslat své snímky na adresu nnmoment@live.com, tak nasbírá hromadu fotografií z celého dění.

Jak jistě tušíte, veškerý foto materiál se „nahází“ do Photosynthu, jenž vytvoří 3D galerii ze zítřejšího dění. Výsledný synth, tvořený amatérskými i profesionálními fotografiemi, umožní komukoliv, aby si virtuálně prošel kompletním obřadem.

Zdroje: Softpedia, Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář