Sledujte počasí ve Windows 8. Srovnání tří atraktivních aplikací

0

Chytré mobilní telefony zvládnou leccos, včetně hraní náročných stříleček ve 3D. Běžně s těmito zařízeními surfujeme po internetu, občas voláme, někdy ke komunikaci využijeme Skype nebo WhatsApp, jindy píšeme e-maily. Jednou z nejčastějších záležitostí se stalo kontrolování předpovědi počasí. Aktivní dlaždice aplikacím podobného druhu opravdu přejí, neboť předpovědi dávají prostor dávno předtím, než aplikaci otevřete.

Nezřídka vás k otevření nic nenutí, protože všechno důležité vám již prozradila dlaždice. Letmým pohledem jste se například dozvěděli, že by odpoledne mělo pršet. Styl předpovědi se nicméně liší kus od kusu. Podívejte se s námi proto na několik aplikací a vyberte si tu, jež vám bude vyhovovat nejvíc ze všech. Předpověď počasí zprostředkovaná dotekovou aplikací vám bude bez diskuze k užitku i na osobním počítači bez dotekové obrazovky.

Počasí podle Microsoftu

Osmičky i sesterská Windows RT povedenou aplikaci obsahují v základní výbavě. Ne všechny předinstalované aplikace musí stát za houby. Weather (v české jazykové mutaci Počasí) vítězí pěknými ilustračními snímky. Aktuální stav počasí doprovází snímek charakteristický tomu, co se venku děje. Pro některé uživatele bude negativem to, kolik prostoru jednoduchá předpověď dostává.

 

Prakticky celou obrazovku vyplňuje zmíněný obrázek s úsporným výhledem na příští dny a hodinová předpověď. Weather úspěšně maskuje fakt, že se jedná o mnohem schopnější aplikaci, poskytující slušnou řádku informací. Stačí uchopit posuvník a postupně objevíte mapy s animovanými předpovědmi, podobné jako znáte z televize, nebo histogram teplot, sněhových a dešťových srážek.

Obohatí vás i pár zajímavostí a statistických údajů, např. kolik dní v měsíci pršelo a jaká byla průměrná teplota. Podobné zajímavosti a podrobnosti vám budou prozrazeny o konkrétních dnech. Aplikace navíc obsahuje český překlad. Menší slabinu vidím pouze v nepříliš atraktivní aktivní dlaždici. To ale může každý vnímat různě.

Počasí

Weather Flow

Pokud dáte na estetický zážitek, a že to u předpovědi počasí není nic neobvyklého, bude vaším favoritem zřejmě Weather Flow. Skutečná krása ale není dostupná podobně jako přímá konkurence od Microsoftu. Zaplatíte za ni, a to 40 Kč. Ačkoli se nebavíme o žádné horentní sumě, zřejmě si dobře rozmyslíte, jestli vám za ty peníze Weather Flow stojí. Jak bylo napsáno výše, Microsoft vám zadarmo zprostředkuje opravdu povedený přehled počasí, včetně statistik a mapek.

Aplikaci se stejným názvem můžete znát z Windows Phone. Českému uživateli bude scházet překlad. Vynahradí vám to však překrásné grafické efekty. Při hlášení o dešti například na obrazovku dopadají kapky. Přehled tedy ani v nejmenším nenudí statičností, celý obraz se hýbe, na pozadí proplouvají mraky atp. Pohodlně se přepínáte mezi více oblastmi, aplikace pak přirozeně i načte vaši aktuální polohu. Na poskytované údaje se můžete spolehnout, i když bydlíte v okrajové části Česka.

Weather Flow

Naproti tomu vás informačně neobohatí tolik jako Počasí od Microsoftu. Servíruje ty nejdůležitější údaje, jinak sází na efektní zpracování. Aktivní dlaždice zobrazuje předpověď denní nebo hodinovou, stačí si vybrat. Bude vám však Weather Flow stát za investici?

AccuWeather

Ve srovnání se dvěma konkurenty je AccuWeather otesánek. Objemově se blíží hranici 60 MB. Zřejmě za to mohou data, která spotřebují animace. Ani těm tentokrát neuniknete. Oproti Weather Flow ale působí realisticky a takový déšť s pošmournou oblohou dovede působit vyloženě depresivně. Je jen na vás, jakému stylu zobrazení dáváte přednost. AccuWeather má na své straně rovněž dvě výhody. Je v češtině a zdarma. Předpověď nastiňuje pomocí časové osy. Posouváním se po ose se mění rovněž obsah obrazovky. Aplikace vizuálně napovídá, jaké počasí bude ve zvoleném čase.

AccuWeather

K tomu si vedle suchých faktů, jako že např. máte čekat nárazový vítr o rychlosti 23 km/h, neopustí rovněž poznámky k tomu, co vám podnebí (ne)dovolí. Jednou se dozvíte, že není vhodná doba pro sportování v přírodě. A ještě k tomu vám AccuWeather vyjmenuje důvody, proč si to myslí. Jindy bude rozdávat rady ohledně podmínek pro turistiku nebo rybaření. Čecha sice zpravodajská videa ani texty nezaujmou, ale jde o krok, jak aplikaci zatraktivnit. Donekonečna si ale můžete hrát aspoň s mapami.

Oproti svým konkurentům je aplikace citelně náročnější na výkon. I našemu průměrnému zkušebnímu notebooku dávala docela zabrat a navigace mezi funkcemi byla vysloveně pomalá Animace můžete naštěstí vypnout. Když jsme tak učinili, AccuWeather najednou běželo jako namydlený blesk. Potěšil nás i rozpis počasí formou kalendáře.

Srovnání aktivních dlaždic: Počasí, Weather Flow, AccuWeather
Srovnání aktivních dlaždic: Počasí, Weather Flow, AccuWeather

Sledujte počasí ve Windows 8. Srovnání tří atraktivních aplikací

Ohodnoťte tento článek!