Slevy zabraly, prodeje Wii U se znásobily. Proč má konzole od Nintenda problémy?

0

Nintendo v roce 2006 vytřelo zrak hernímu světu se svou konzolí Wii. Té se doposud prodalo více kusů než Playstationu 3 nebo Xboxu 360. Loni představené Wii U ale zůstalo ve stínu napjatě očekávaného Playstationu 4 a Xboxu One a Nintendo nedokázalo potenciální kupce přesvědčit, že Wii U do klubu next-gen konzolí také patří.

Za celé druhé čtvrtletí letošního roku se Wii U prodalo pouhých 160 tisíc kusů a analytici tehdy hlásili, že celkem prodalo necelých 3,5 milionu těchto konzolí. Prodeje tak oproti původním prognózám zaostaly o 2 miliony kusů. Nintendo se rozhodlo konat (byť už trochu s křížkem po funuse) a sadu Wii U Deluxe Set zlevnilo o 50 dolarů na $299.

 

V nedávno zveřejněné tiskové zprávě se firma pochlubila, že zářijové prodeje Wii U po slevě vyskočily na trojnásobek. Potvrzuje to i analytik Liam Callahan ze společnosti NPD a dodává, že zvýšení prodejů napomohlo také nové balení s hrou The Legend of Zelda: Wind Waker HD. V českých obchodech jsem bohužel tuto sadu neobjevil, i ceny jsou poněkud vyšší, než by podle přepočtu z amerických dolarů měly být.

Hráče od nákupu Wii U odrazuje především omezený výběr her. Nintendo slibuje, že v dohledné době vydá několik vlastních titulů, například vydavatel Bethesda dal ale od konzole ruce pryč a také EA oznámilo, že hry používající engine Frostbite 3 (např. Battlefield 4, ale také příští Madden NFL) pro Wii U nebudou vydány.

Zdroj: BGR

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jak na tom může zákazník vydělat, když ceny se srovnají s TSbohemia? Logicky za poštu bude přirážka na všech produktech, přece to nebudou dotovat z vlastní kapsy…bude chybět konkurence, já v tom žádnou výhodu jako zákazník nevidím.

  2. Prodej Alfy mě velice mrzí, mám v Brně zkušenosti s oběma obchody a do T.S. Bohemie už nikdy nevlezu. Nejde tak v dnešní době ani o ceny (které mimochodem byly u alfy vždy nejnižší), jako o servis a reklamace zboží. Alfa byla při reklamacích vždy bez problémová, dokonce mi vyměnili poškozený HDD obratem na místě (reklamací jsem tam řešil celkově 5). Bohemie se pouze vymlouvala (2 reklamace zamítnuty), tam bych nedoporučil nakupovat ani nepříteli.