Slovenský pirát také působil na Warcenter.cz. ČPU nám sdělila detaily

0

Česká protipirátská unie už sleduje piráty také na Slovensku. Tamní policie obvinila 18letého muže, který sdílel 150 odkazů na autorsky chráněná díla. Vypočtená škoda dosahuje 96 750 eur, v přepočtu přibližně 2,2 milionu korun. Soud může mladíkovi udělit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Warcenter.cz

Na Warcenter.cz působil také Nerez, který byl před nedávnem obviněn a brzy také odsouzen

Původní zpráva slovenské policie i médií byla zmatečná, proto jsme požádali ČPU o vyjádření. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nám nemůže sdělit jméno nebo přezdívku obžalovaného, ale získali jsme odpověď, která nás zajímala nejvíce.

Pachatel nejen sdílel odkazy, ale také filmy nahrával na filehostingové servery jako Euroshare, Hellshare nebo Share-rapid. Na diskuzním fóru Warcenter.cz pak odkazy ke stažení zveřejňoval.

Tímto jednáním pachatel porušil právo na ‚vyhotovenie rozmnoženiny diela‘ a ‚právo na verejný prenos diela‘ dle § 18 autorského zákona a právo na ‚vyhotovenie rozmnoženiny zvukovo-obrazového záznamu a sprístupňovanie zvukovo-obrazového záznamu verejnosti‘ dle § 66 aut. zák (autorský zákon č. 618/2003 Z.z. Slovenské republiky),“ sděluje pro Cnews.cz Martina Varjassyová z České protipirátské unie.

 

Pachatel se trestné činnosti dopouštěl i ve věku, ve kterém již byl trestně odpovědný. Škoda byla vyčíslena na základě údajů poskytnutých policejním orgánem, které obsahovaly informace o filmových titulech, které pachatel uložil na filehostingový server v roce 2011 a 2012,“ dodává Martina Varjassyová k nejasnostem, zdali může být pirát trestán i za činy, které spáchal v době, kdy mu ještě nebylo ani 14 let.

Ohodnoťte tento článek!