Služby od Microsoftu se spojí na novém portálu MSN. Budou i pro iOS a Android

0

Značka MSN upadala, Microsoft však tento relikt oživuje. Stejnojmenný zpravodajský portál s užitečnými funkcemi, který bychom letmo přirovnali třeba k Seznamu.cz, kompletně překopal. Chce, aby přežil ve světě mobilů a cloudu. Proto vedle zpravodajství MSN uživatelům nabídne personalizované služby. Půjde o sledování financí, zdraví nebo jídla.

MSN potěší přímým přístupem k osobním službám uživatele
MSN potěší přímým přístupem k osobním službám uživatele

Pokud si vzpomínáte, Microsoft na tyto a další úlohy poskytuje aplikace pro Windows (Phone). Ty považujeme obecně za dobré, byť o špičkové kvalitě, jak někteří – včetně Microsoftu – naznačují, bych se hádal. Tyto aplikace se integrují do portálu, takže budou dostupné pro mnohem větší publikum.

Právě v rámci rozšiřování záběru dokonce vznikají verze mobilních aplikací jako Počasí nebo Zdraví a fitness pro iOS a Android. Tím Redmondští sotva překvapili, jedná se o jejich sice dlouhodobou strategii. Jednu dobu sice chtěli mít všechno exkluzívně pro Windows, pak ale pochopili, že svět se přestal točit pouze kolem jejich operačního systému.

 

Od té doby na své straně prosazují multiplatfromnost a produkty jako Office, OneNote nebo OneDrive dnes najdete na každé důležité platformě. Aplikace od týmu kolem Bingu budou do několika měsíců také všude. S tím souvisí fakt, že budou nově dostupné pod značkou MSN, nikoli Bing.

Zájemci se na nový portál mohou podívat na adrese preview.msn.com. Microsoft již nějakou dobu usiluje o komplexní zážitek, kde každé zařízení je propojené. MSN nabídne personalizovaný obsah, jenž si ale v případě potřeby zrovna tak prohlédnete třeba na mobilu.

Pokud si např. ve zpravodajství nastavíte oblíbené zdroje, měly by se díky synchronizaci příslušné zprávy objevit v každém zařízení. MSN mi jako webová centrála pro všechno připadá jako dobrý nápad. Microsoft do ní integroval i sociální jako Facebook nebo Twitter. Rovnou se seznámíte s největšími novinkami u vašich přátel.

Nový portál MSN spojí personalizované služby
Nový portál MSN spojí personalizované služby

Zdroj: The Official Microsoft Blog

Ohodnoťte tento článek!