Smartphone Kodak IM5 spojuje s legendou jen značka. Neoslní ani foťákem [CES]

0

Ne, krachující firma, která dala světu spoustu úžasné foto techniky, opravdu nechce vstát z popela díky smartphonům. Na Kodaku je dnes cenná hlavně značka, proto ji společnost licencovala firmě Bullitt Mobile, která vyrobila průměrný telefon s nadprůměrným jménem.

Bullitt už vyrábí odolné smartphony pod značkou Caterpillar (viz naše recenze CATu B15). Od firmy stavějící bagry si také pouze půjčila jméno. Totéž teď činí s Kodakem.

Kodak IM5
Kodak IM5

Její Kodak IM5 byste si mohli splést s kterýmkoliv jiným smartphonem. Má 5″ HD displej, uvnitř tiká osmijádrový čipset MT6592 od Mediateku (1,7 GHz Cortex-A7), má 1 GB RAM, 8 GB flash paměti a slot pro microSD karty.

Kdo by čekal nadupaný fotomobil, toho zklameme. Podle tiskové zprávy má Kodak IM5 13Mpx foťák s jednoduchou ledkou a vepředu 5Mpx snímač. K tomu pak zvláštní aplikaci pro focení, úpravu snímků a jejich sdílení na sociálních sítích. Žádná revoluce.

 

Na telefonu běží Android 4.4, časem však dostane i Lollipop. Nechybí plnohodnotný obchod Google Play, ale na Kodaku bude i vlastní obchod Apps. Co všechno v němu bude a kdo bude publikovat na další platformu, není jasné. IM5 zamíří do obchodů koncem března. V Evropě bude stát 229 eur.

Zdroj: PRNewswire via Dpreview

Ohodnoťte tento článek!