Smartphone Symetium prý nemá kompromisy. Dostane Snapdragon 820, 6 GB RAM a obří úložiště

0

Švédský tým vedený Jonathanem Gustafssonem tvoří smartphone, na který prý všichni čekali. Má nekompromisní výbavu i výkon, dokáže sloužit i jako počítač. Symentium ale nejspíš zůstane jen snem. Zatím neexistuje ani prototyp. Vývoj se má odvíjet od úspěšnosti kampaně na Indiegogo. Tvůrci chtějí 1,25 milionu dolarů, zatím mají pouhých pět procent. A to jsou v polovině kampaně, do konce zbývá 21 dní.

Smartphone Symetium
Smartphone Symetium 

S jistotou se tak můžeme podívat na smartphone, který nevznikne. Symetium měl dostat 5″ OLED displej s rozlišením 1080 × 1920 px chráněný sklem Gorilla Glass 4. Výkon mohl obstarat výkonný Snapdragon 820 doplněný o 6 GB operační paměti a úložiště s kapacitou od 64 do 256 GB. A to ještě s možností doplnění microSD karty.

Symetium počítal s 24Mpx zadním a 5Mxp přední foťákem, vepředu se měly nacházet také stereo reproduktory. Samozřejmostí bylo Wi-Fi 802.11ac i LTE s tuzemskými pásmy. Akumulátor s kapacitou 4000 mAh mohl přinést tří- až čtyřdenní výdrž.

Kovové tělo s unibody konstrukcí mělo být vodotěsné dle specifikace IP67. Slibovalo velmi tenké rámečky kolem displeje a rozměry jen 130 × 63 × 6 mm, hmotnost 150 gramů. Kov na druhou stranu brání v použití bezdrátového nabíjení, zato Symentium mohlo dostat oboustranný USB-C.

 

Ten nemusel sloužit jen k nabíjení. Vyšší edice Symetia měla být dodávána s dokovací stanicí, klávesnicí a myší, takže by se telefon proměnil v počítač. Tvůrci počítali s upraveným Androidem 6.0, který by se v PC režimu přepnul do jiného rozhraní.

Symetium v PC režimu
Symetium v PC režimu

Vyprodala se základní verze s 64GB úložištěm za 499 dolarů. O 50 dolarů dražší varianta už netáhne, natož verze s 256GB úložištěm a periferiemi za 999 dolarů. Tenhle projekt zkrátka nevyjde. Mrzet nás to ale nemusí. Distribuce měla začít až v srpnu 2016.

Osobně ani nevěřím, že by v termínu mohl takový telefon přijít. Dostat do 6mm těla nevyčnívající 24Mpx foťák a tak velký akumulátor spolu s další výbavou? Tvůrci si zkrátka vybásnili nejnovější hardware, udělali líbivé rendery, ale sami přiznali, že finální design se může ještě změnit.

PS: V tuto chvíli je to nereálný telefon, ale za tři čtvrtě roku bude smartphonů se Snapdragonem 820, 6 GB RAM velkým úložištěm plno. Uvidíte.

Zdroj: Indiegogo

Smartphone Symetium prý nemá kompromisy. Dostane Snapdragon 820, 6 GB RAM a obří úložiště
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů