Smartphonem roku 2012 je podle GSM Association Galaxy S III, tabletem Nexus 7

0

Každoročně jsou na Mobile World Congress udělovány ceny Global Mobile Awards. Ani probíhající ročník není výjimkou a v Barceloně se včera rozhodlo o ocenění vítězů v mnoha kategoriích. Nejprestižnější cenou je samozřejmě smartphone a tablet roku, kategorií je však mnohem více. Mezi nimi nechybí nejlepší aplikace nebo ocenění za inovace, ale třeba i podivnosti jako je nejúspěšnější aplikace v automobilovém průmyslu. O cenách rozhodovala GSM Association, která se skládá především ze zástupců mobilních operátorů.

Nejprestižnější cenu pro nejlepší smartphone za rok 2012 si odnesl Samsung Galaxy S III. Ten začátkem minulého roku překvapil obřím displejem a velmi výkonným hardwarem.

Samsung Galaxy S III prodej

Cenu za nejlepší tablet uplynulého roku si odnes Google Nexus 7, který je vyráběn Asusem. Uživatele zaujme především přívětivou cenou, ale i poměrně vysokým rozlišením displeje.

Nejlepší aplikací pro běžné uživatele se stal klient sociální sítě Facebook, naopak jako nejužitečnější pro firemní sféru byl zvolen Evernote. Celkově nejlepší aplikací se pak stala sociálně navigační služba Waze.

Nejúspěšnější firmou letošních ocenění Global Mobile Awards se stal Samsung. Ten posbíral ceny pro nejlepšího výrobce mobilních zařízení, nejlepší mobilní infrastrukturu a celkový největší přínos pro mobilní trh.

Kompletní žebříček ve všech kategoriích najdete na oficiálních stránkách MWC 2013.

Zdroj: GMW.com

Ohodnoťte tento článek!