Smartphony od Sony budou vypadat jinak. Japonci opustí design OmniBalance

1
Sony Xperia XZ1 Compact
Sony Xperia XZ1 Compact

Po nedávném představení nových Xperií XZ1 se začalo spekulovat, kdy Sony zmodernizuje design a nasadí trendy viděné jinde. Konkurence přechází na širokoúhlejší displeje, zbavuje se předních rámečků, zkouší nové materiály atp.

Kenichiro Hibi, ředitel indické pobočky Sony, teď v rozhovoru pro místní list The Indian Express prozradil, že firma skutečně chystá jinou podobu smartphonů. Stávající design nazvaný OmniBalance, zůstane doménou řady Xperia X. Už brzy prý firma představí něco zcela nového. Teoreticky se novinek dočkáme už v lednu na CESu nebo v únoru na veletrhu MWC.

OmniBalance byl poprvé nasazen u Xperie Z představené na začátku roku 2013. Podoba zad nebo bočních rámečků určitou evolucí prošla. Přední strana se však u pozdějších modelů téměř neměnila a z dnešního pohledu už Sony vyloženě plýtvá místem. Telefony by mohly být menší, případně nabídnout větší obrazovku při stejném půdorysu zařízení.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nechápu, proč pořád cpou fotoaparát do rohu. To musel vymyslet nějaký milovník svého levého ukazováčku a chtěl ho mít na každé fotce…… Kdyby radši zkusili něco praktičtějšího jako třeba klávesnici.