SmartWatch 2: chytré hodinky od Sony odolají vodě a vydrží skoro týden

0

Japonci dnes kromě phabletu ukázali i nové chytré hodinky. Druhá generace SmartWatch má jiný design a lepší funkčnost. Hlavním zlepšovákem je tělo, které odolá prachu a vodě dle certifikátu IP57. Ten zaručuje odolnost vůči stříkající vodě, ale na plavání nebo potápění (jako nové telefony Xperia) si je brát nemůžete. Hodit se bude rovněž podpora NFC, díky čemuž se budou hodinky snadněji párovat s telefonem.

 

 

SmartWatch 2 podporují Android 4.0 a novější. Se systémem komunikují skrz Bluetooth 3.0. Kromě tradičního zobrazení času se ale hodí hlavně kvůli aplikacím. Těch je už přes 200. Slouží například k ovládání prezentací, zobrazování dat při sportování, čtení e-mailů a jiných zpráv nebo jako dálková spoušť fotoaparátu. Pomocí hodinek je možné přijmout či zamítnout hovor. Uživatelské rozhraní, které rovněž připomíná Android, je i v češtině.

Jednou z (ne)výhod je použitý displej. LCD panel má sice transreflexní úpravu, takže bude dobře čitelný i na slunci, jenže kvůli každé kontrole času budete muset stisknout tlačítko. Displej je jinak zhasnutý. To by vyřešil například úsporný AMOLED, který ale zase má několik jiných nevýhod. Sony slibuje, že hodinky vydrží až čtyři dny běžného provozu, v úsporném módu až týden. SmartWatch 2 se začnou prodávat v září, cenu zatím neznáme.

Sony SmartWatch 2

  • Rozměry: 41,6 × 41,1 × 9 mm
  • Hmotnost: 23,5 g, se silikonovým páskem 48,4 g, s ocelovým páskem 122,5 g, možno použít vlastní 24mm pásky
  • Displej: transreflexní LCD, úhlopříčka 1,6″, rozlišení 220 × 176 px, dotykový
  • Rozhraní: Bluetooth 3.0 (spojení s Androidem 4.0+), microUSB (nabíjení), NFC (jednodušší párování)
  • Výdrž: 3–4 dny typického využití, 5–6 dní při malém využití

 

Zdroj: Sony

SmartWatch 2: chytré hodinky od Sony odolají vodě a vydrží skoro týden

Ohodnoťte tento článek!