SMS zdarma a přes internet? Je to velmi snadné

0

Pokud potřebujete často zasílat SMS, pak se počítač jeví jako ideální nástroj. Umožňuje totiž oproti mobilnímu telefonu mnohem pohodlnější zadávání textu SMS zprávy. Menším zádrhelem je fakt, že v současné době již není možné odkudkoli kdykoli posílat neomezený počet SMS zpráv. K tomuto kroku postupně sáhli všichni původní mobilní operátoři u nás – O2, T-Mobile i Vodafone.

Přesto existuje několik programů, které SMS zdarma odesílat dovedou. V řadě případů si do počítače nebudete muset nic dalšího instalovat – používáte-li nejrozšířenější komunikační program u nás, ICQ. Ten totiž dovede kromě přenosu textu, hlasu a videa mezi dvěma počítači odesílat i SMS zprávy. Jiným programem, který nabízí odesílání SMS zdarma, ale na všechny operátory, je DreamCom. Podíváme se na jeho jednodušší podobu DreamCom SE, i podobu určenou pro zkušenější uživatele – Kubik SMS DreamCom. Oba programy jsou k dispozici zdarma i v placené verzi.

Posílání SMS zdarma přes ICQ

ICQ patří v České republice k nejoblíbenějším komunikačním programům. Program původně umožňoval pouze přenos textových zpráv mezi počítači, dnes dovede zprostředkovat i volání, a to včetně přenosu videa z webové kamery. Jednou z jeho oblíbených funkcí je bezplatné odesílání textových zpráv na mobilní telefony.

Zahájení komunikace

V seznamu kontaktů v ICQ si spusťte konverzaci s někým, komu byste rádi poslali SMS zdarma. Tedy, poklepejte na jeho jméno a počkejte, než ICQ zobrazí konverzační okno. V něm uvidíte sadu tlačítek – klepněte na třetí z nich nazvané Odeslat zprávu SMS. Pokud váš protějšek nemá v profilu vyplněno číslo svého mobilního telefonu, budete vyzváni k jeho zadání. Klepněte na nabídnutý odkaz a do dialogu zadejte mobilní číslo. Potvrďte jej tlačítkem OK.

Odesílání SMS

Zprávu pro odeslání pomocí SMS můžete nyní připravit stejně, jako kdybyste psali při běžné textové komunikaci v ICQ. Jeden drobný rozdíl zde nicméně je. Nepoužívejte diakritiku, nevíte, zda ji dovede displej vašeho protějšku zobrazit. Sledujte počet znaků, které lze do zprávy napsat, stejně tak jako celkový počet zpráv, které lze odeslat. Po klepnutí na tlačítko Odeslat se zpráva odešle, o čemž budete informováni v okně s konverzací. Mimochodem, zprávy SMS můžete samozřejmě odesílat i bez toho, aby byl adresát momentálně online.

Jak odeslat více SMS zdarma?

ICQ vám na začátek nabídne odeslání patnácti SMS zpráv zdarma. K tomu, abyste mohli odesílat další, klepněte na odkaz Další informace, kterým zobrazíte návod pro získání dalších kreditů, které jsou třeba pro odesílání SMS přes ICQ. V okně uvidíte číslo operátora, na které odešlete svoje UIN ve tvaru ICQ VASEUINCISLO. Zpráva je zpoplatněna podle vašeho aktuálního tarifu a nabije vám ICQ kredit na dalších pět SMS. Stejně tak můžete získat 5 SMS tím, že na odeslanou zprávu někdo z mobilního telefonu odpoví.

Podívejte se na srovnání ICQ s dalšími komunikačními programy – Skype, Windows Live Messengerem a Google Talkem.

DreamCom SE – SMS zdarma na O2, T-Mobile i Vodafone

Program DreamComSE si můžete zdarma stáhnout z webových stránek www.dreamcom.cz. Jeho placená verze odstraňuje nutnost opisovat kontrolní řetězec při posílání SMS na O2 a reklamní proužek z programu. I neplacená verze však funguje skvěle.

Po spuštění programu jednoduše zadejte do políčka Komu telefonní číslo, na které chcete odeslat SMS zdarma, do políčka níže zadejte text zprávy a sledujte přitom, kolik jste již zadali znaků a do kolika zpráv bude váš text rozdělen. Potom klepněte na tlačítko Odeslat a SMS zdarma se vydá na cestu.

V jednoduchém rozhraní DreamCom SE najdete Frontu zpráv, kde jsou zobrazeny SMS zprávy, které se programu ještě nepodařilo odeslat a Historii, kde jsou zobrazeny již odeslané zprávy. Po zobrazení adresáře můžete pomocí kontextové nabídky (pravé tlačítko myši) přidávat telefonní čísla do adresáře. Při odesílání SMS zdarma pak jednoduše zadáte jméno z adresáře, telefonní číslo si nemusíte pamatovat.

Kubik SMS DreamCom – klasika pro odesílání SMS zdarma

S programem Kubik SMS DreamCom jsem se poprvé setkal před mnoha lety, kdy ještě brány všech mobilních operátorů umožňovaly odesílání SMS přes internet zdarma prakticky neomezeně. Když poté přišel konec zažité praxe, Kubik SMS DreamCom to ustál – nabídl odesílání SMS přes placené SMS brány i přes připojený mobilní telefon. Časem se opět objevily zdarma dostupné SMS brány a Kubik SMS DreamCom vyrostl v univerzální nástroj pro odesílání SMS.

Jeho uživatelské rozhraní je o něco složitější než má DreamCom SE, ovšem nemyslím si, že by se s tímto programem špatně pracovalo. Naopak. I zde je adresář, který naplníte po stisku pravého tlačítka myši. Délka SMS zprávy a její rozdělení je symbolizováno dvěma ukazateli u okraje okna.

Zajímavá je možnost vkládání různých zkratek do SMS. Pokud nevíte, co je IMHO, AFAIK, BTW a ROFL, může vám Kubik SMS DreamCom posloužit i jako jednoduchý slovník. Stačí stisknout šipku vedle tlačítka pro vložení smajlíků.

To, jakým způsobem jsou zprávy odesílány, zařizují skripty, které programu sdělují, jakým způsobem se domluví s konkrétní SMS bránou. K dispozici jsou jejich pravidelné aktualizace. Kromě textových SMS pak program dovede odesílat i obrázkové MMS nebo melodie na mobilní telefon. Stejně jako jeho jednodušší varianta je k dispozici i v placené verzi bez reklamního proužku a s několika vylepšeními.

Ohodnoťte tento článek!