Snadnější už to být nemůže: Magnetické úchytky ventilátorů Prolimatech

0

Neradi upevňujete do skříně ventilátory šroubováním? Firma Prolimatech pro vás má malý zlepšovák, který úsilí s instalací zredukuje skutečně na minimum. Jde o gumové úchytky Magnetic Pin. Jak už asi tušíte, ventilátor drží na místě pomocí magnetů. Metoda je to tedy skutečně fešácká. Žádné nářadí, žádná práce, a navíc vás může těšit, že váš drahý ventilátor nebude zjizven samořeznými závity šroubků.

Magnetic Pin je v podstatě velmi podobný silikonovým trnům, které se někdy jako náhrada šroubků používají. Stejně jako ony by toto magnetické udělátko mělo díky své měkkosti tlumit vibrace. Rozdíl je v tom, že Magnetic Pin zasunete pouze do rámečku ventilátoru a o zbytek se postarají magnety v hlavicích. Pravda, toto řešení nepřináší žádnou revoluci. V určitých situacích se ale hodit bude. Asi nejpraktičtější bude v momentu, kdy experimentujete s umístěním ventilátoru. Při použití úchytek Magnetic Pin je totiž opakované přesouvání ventilátorů mezi jednotlivými pozicemi ve skříni skutečně hračkou. Tedy pokud vaše skříň není místo oceli vyrobena z hliníku, plexiskla či jiného exotického materiálu.

Prolimatech Magnetic Pin - magnetické uchycení ventilátorů Prolimatech Magnetic Pin - magnetické uchycení ventilátorů  Prolimatech Magnetic Pin - magnetické uchycení ventilátorů

V základně trnů můžete vidět výstupek, který zapadne do otvoru pro šroub. Ten na jednu stranu zabrání klouzání ventilátoru, na stranu druhou však znamená, že můžete instalovat pouze do předem připravených pozic. Pokud tedy máte v bočnici průduch, který není otvory pro uchycení ventilátoru vybaven (nebo instalujete fukar s nepadnoucí velikostí), nezbude vám než tyto „caplíky“ odříznout a doufat, že bude větrák držet i bez nich. Pak však může nastat problém při neopatrném přenášení počítače.

Zatímco v nabídce Prolimatechu je Magnetic Pin novinkou, ve skutečnosti o nový nápad nejde. Pokud trošku zapátráte, odhalíte například produkt RubberScrew Magnet od firmy NesteQ. Mimochodem, její stránky vás varují, abyste tyto nožičky aplikovali jen ve vzdálenosti větší než 10 cm od pevných disků. To nelze než zdůraznit, protože magnetické pole by mohlo v těchto úložištích napáchat velmi bolestivou škodu.

 

Soudě podle obrázků mají magnetické nožičky Prolimatechu ještě jednu nevýhodu. Základna má poměrně velkou výšku, takže mezi rámečkem ventilátoru a například bočnicí skříně vznikne poměrně velká mezera. Pravda, aspoň trochu šikovné ruce si s ní v případě potřeby jistě poradí. Trošku se tím ale kazí ona snadnost použití, kterou tyto magnetické úchytky mají přinášet. I tak jde však o zajímavé příslušenství. Zejména ti línější z nás by si je mohli oblíbit.

Zdroj: techPowerUp

Ohodnoťte tento článek!