Sociální sběr událostí. Nuzzel vypíchne články z Twitteru [Android]

0

Sociální sítě se staly našimi čtečkami, odkud čerpáme tipy na články k přečtení. Toho využívá také Nuzzel News. Na sociálních sítích sledujeme především ty jedince, jejichž názor považujeme za validní. Nebo přímo sledujeme kanály tradičních médií. Twitter v této oblasti vyniká víc než třeba největší Facebook. Možná právě proto Nuzzel podporuje pouze tuto síť, takže pokud na ní nejste, nepřinese vám tato čtečka příliš mnoho užitku. Aspoň ne v ohledu na sociální aspekt.

Propojení s Twitterem

Byla by to škoda, protože právě osobní přehled zpráv je něčím, o co se Nuzzel snaží a v čem je jiný. Zapomeňte na chvíli na RSS, jež vám doručí na jedno místo všechny články ze zpravodajské stránky. Pakliže budete sledovat novinky prostřednictvím klasických klientů pro sociální sítě, může vám leccos uniknout. Navíc se vám bude pod nohy plést osobní obsah. O ten přitom nestojíme, když hledáme způsob, jak si z obsahu vybrat sdílené články.

Ideálně tedy nástroj propojte se svým účtem na Twitteru. Pokud zmeškáte výzvu, jděte do hlavní nabídky a pak do Settings | Accounts. Podotýkám, že ačkoli můžete nástroj propojit i s účtem na Facebooku, nedosáhnete tím bohužel toho, že by vybíral k přečtení tipy od přátel v této síti.

V nastavení se skrývá i aktivní upozorňování na vybrané nové zprávy
V nastavení se skrývá i aktivní upozorňování na vybrané nové zprávy

Čtení a sdílení

V prostředí nástroje se pohybujete tažením do stran, aktuální polohu naznačují tečky pod maskotem programu v horní části. Na rozdíl od klasického pojetí sociálních sítí uvidíte pouze přehledný souhrn článků. Avatar naznačuje, kdo článek sdílel. Klepnutím článek otevřete, zobrazí se web, nikoli však ve standardním, ale integrovaném prohlížeči. Tlačítko Text/ Web v pravém horním rohu vás přepne do alternativního režimu pro čtení, kdy je článek naformátován tak, aby se vám příjemněji četl na dané obrazovce.

Podobné režimy pro pohodlnější čtení známe z mnoha jiných služeb a aplikací. Weby zkrátka nejsou vždy vhodně optimalizovány. Klepnutím na lištu ve spodní části zobrazíte další informace o sdíleném obsahu, včetně příspěvků, jež se líbily lidem, kteří sdíleli vybraný článek. Článek sami nasdílíte klepnutím na tlačítko s tradičním symbolem pro sdílení, jež se nachází v téže liště. Pokud je zapojen dostatek lidí, funguje sociální čtečka skvěle, s nedostatkem „sdílečů“ se ale zážitek rozpadá.

Článek se zobrazí v integrovaném prohlížeči a uvidíte, kdo ho sdílel
Článek se zobrazí v integrovaném prohlížeči a uvidíte, kdo ho sdílel

Tažením doleva si místo přehledu zpráv od lidí, které osobně sledujete, zobrazíte články od lidí, které zase sledují vaši přátelé. Další tažení jde ještě o úroveň výš, neboť se zde Nuzzel nespoléhá na žádné vaše vazby. Číst si tak může úplně kdokoli. Je ovšem dobré dodat, že ačkoli je obsah přehledně roztříděný, české zdroje v něm nenajdete, takže pokud neumíte anglicky, případně vás zajímají zprávy z domova, nebude vám prohlížení zpráv bez účtu k užitku.

Zasílání tipů

Nuzzel podporuje také aktivní doporučování článků, a to formou klasických notifikací v zařízení, nebo e‑mailem. Kolik jich bude, si můžete sami určit v nastavení v oddílech Mobile notifications a Email notifications. Předvolba Alert when shared určuje, kolikrát musí být článek sdílen, aby vás o něm aplikace informovala. V seznamu tedy vyberte požadovaný počet přátel. Maximální počet notifikací za den pak určuje Max alerts per day.

Co se e-mailových upozornění týče, když označíte Receive daily digest, bude vám denně do schránky doručován přehled nejsdílenějších článků. Čas doručení určíte klepnutím na Digest delivery time. (Dopolední hodiny označuje am, odpolední pm.) Místo klasických notifikací vám ale rovněž mohou na e-mail chodit informace o článcích poté, co budou několikrát sdíleny. Označte Receive news alerts a pak si nastavte parametry stejně, jako jsme vám to ukázali u klasických notifikací.

Přepnout se můžete na podobný přehled, ale se články od přátel vašich přátel
Přepnout se můžete na podobný přehled, ale se články od přátel vašich přátel

Tip: Filtrování podle stáří

Ujistěte se, že je nastaveno správné časové pásmo, neboť na něm stojí funkce pro filtrování. V nastavení v oddílu Preferences | Time Zone vyberte Středoevropský standardní čas. Podle stáří můžete filtrovat příspěvky od lidí, které sledujete. v pravém horním rohu vedle lupy klepněte na nastavení času a určete, jak staré příspěvky se mají zobrazovat. Vyberete-li Sort by most recent, zcela změníte řazení. Příspěvky půjdou po sobě obyčejně od nejstaršího po nejnovější.

Určete, jak staré zprávy chcete vidět
Určete, jak staré zprávy chcete vidět

Ohodnoťte tento článek!