Sociální síť Yelp dorazila do Česka. Její recenze budou na mapách Applu i v Siri

0

Od včerejška u nás oficiálně funguje komunitní síť Yelp. Jde o rozsáhlou databázi podniků, které můžete hodnotit na pětihvězdičkové stupnici, psát k nim komentáře, doplňovat o fotky a přitom se spojovat s přáteli. Funguje tak jako průvodce. Pokud dorazíte na nové místo, rady ostatních Yelperů by vás měly navést, kam zajít.

Yelp dorazil do Česka
Yelp dorazil do Česka

Česko je 22. zemí, kde je Yelp dostupný. Firma dokonce přeložila svůj web i mobilní aplikace. Od neznámé firmy zakoupila databázi podniků, takže jich u nás najdete opravdu hodně. Recenzí už je také dost, vybraní uživatelé dostali přístup už v květnu. První hodnocené podniky jsou ale převážně v Praze, neboť to je největší turistický cíl.

Yelp každý měsíce navštíví v průměru 102 milionů uživatelů. Komunita už na síti zanechala 39 milionů recenzí. Na Yelpu dokonce funguje něco jako spamový filtr. Podezřelé recenze zkrátka schová. Z našeho hlediska je zajímavé, že databázi Yelpu využívá Apple ve svých nových mapách a také hlasové asistentce Siri.

 

Jinak jen to jen další ze sítí, které vás budou chtít pohltit do svých spárů. Ke stejnému účelu už slouží například Foursquare či nové Google Maps se systémem Zagat. Restaurace lze hodnotit na Scuku, výlety pak třeba na TripAdvisoru. Zajímavé je, že na Yelpu mohou majitelé podniků a jiných atrakcí vytvořit bezplatné stránky, spravovat jejich obsah, reagovat na komentáře a také analyzovat „výkon“.

Zdroj: Yelp

Ohodnoťte tento článek!