Socl ještě žije. Microsoft vydal aplikaci pro iOS, Android a Windows Phone

0

Pamatujete na pokusnou sociální sít Socl? My také skoro ne. Opravdu jde především o experiment, takže prakticky nikdo z nás neměl důvod opustit kvůli němu Facebook nebo Pinterest. Slouží k vytváření a sdílení obsahu. Přesněji řečeno se specializuje na koláže, memy či krátké animace. Experiment Microsoftu něco přinášet musí, když ho ještě nezařízl. Místo toho ho průběžně vylepšuje.

Tip: Microsoft otevřel sociální síť Socl pro všechny

Současně ho ale nepovažuje za dílo pro masové publikum, neboť se vydání mobilních aplikací obešlo bez jakýchkoli ovací. Ano, Socl se vydává na cestu za objevováním smartphonů. Když už nic jiného, můžeme Microsoftu pogratulovat, že tentokrát nezapomněl na Windows Phone. Kromě něj pokryl dvě největší platformy, a sice iOSAndroid. K síti se přihlásíte buď pomocí účtu Microsoft, nebo Facebooku.

 

Já jsem vyzkoušel verzi pro Windows Phone a musím konstatovat, že má několik problémů. Za prvé neběží nejplynuleji, při navigaci ji trápí lagy. Např. při přidávání obsahu narazíte na inkonzistenci. Ačkoli byste se měli vrátit o krok zpět pomocí tlačítka na telefonu, to vás vrátí rovnou na hlavní obrazovku. O obrazovku zpět se přesunete šipkou v horní části displeje. To připomíná Windows 8.

Vyložený neúspěch představují videa v sekci Parties. Tam vyskočí částečně zakrytý přehrávač z YouTube a hlásí, že k přehrání potřebujete Flash Player. Jaké máte zkušenosti s mobilním Soclem?

via The Next Web

Ohodnoťte tento článek!