Software na odhalování chyb ve Windows pomohl s výzkumem kmenových buněk

0

Zdá se, že Microsoft se snaží, aby všechno mělo nějaký vyšší účel. Např. virtuální měna Permacoin, založená na Bitcoinu, bude při těžbě zapojovat uživatele, aby u sebe ukládali kritická data. Ta by bylo možné v případě krize obnovit. Teď zase software od Microsoftu, jenž společnost používá pro odhalování chyb ve Windows, řešil zadání výzkumu kmenových buněk.

A vědcům pomohl s odpovědí a otázku, co ovlivňuje a donutí buňky k tomu, aby se proměnily na určitý typ tkáně. Díky nemalé zásluze Microsoft Research jsou vědci o kus blíže k porozumění problematiky. Důvody prý nejsou tak komplikované, jak se obávali. Kmenové buňky se buď dělí, čímž se rozmnožují, anebo se transformují na nějaký typ tkáně.

 

O tom moc psát nemůžeme, protože takový výzkum je mimo náš obor. Použití softwaru pro hledání chyb ale považujeme za kuriózní případ. Tým program předělal tak, aby byl schopen vyhodnotit genetická a chemická data, která mu byla předhazována. Vědci k němu upírají naděje i do budoucna. Doufají, že se stane klíčovým nástrojem k regeneračním procesům.

Zdroj: New Scientist via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!