Softwarové novinky: Chrome 5.0.375.29b, PeaZip 3.1 a další

0

Google Chrome 5.0.375.29betaCZ

Nejnovější testovací verze webového prohlížeče od internetového veleobra slibuje oproti čtvrté betaverzi až o 30 % vyšší výkon, který snadno překoná konkurenty i letící brambory. Mezi další novinky páté verze patří integrace Adobe Flashe, podpora další vlastností specifikace HTML5, synchronizace nastavení, témat a domovské stránky a samozřejmě opravy různých chyb a další drobná vylepšení.

PeaZip 3.1CZ

Archivátorů existuje celá řada, open source PeaZip nabídne jednoduché uživatelské rozhraní a přesto podporuje obrovské množství formátů. Číst zvládne více jak sto přípon archivů, komprimovat soubory pak asi do desetiny z tohoto počtu. Mimo to umí soubory i rozdělovat a opětovně spojovat, náročným uživatelům pak nabídne i různá pokročilá nastavení komprese. Potěší také podpora operačního systému Linux, 64bitová verze nebo přenosná verze na flashdisk.

FileStats 0.18EN

Pokud někdy přemýšlíte, jaké soubory vlastně v počítači máte, pomůže vám malý nástroj FileStats. Dokáže prohledat libovolný adresář, či celý disk včetně všech podsložek a spočítat kolik typů souborů se v daném umístění nachází, kolik zabírají celkem místa, popřípadě kolik obsahují řádků, jedná-li se o textové soubory. Dále umožňuje filtrovat hledané soubory pomocí masky, popřípadě přípony dodatečně rozdělit dle názvu podsložky první úrovně v umístění, které jste zvolili.

MouseZoom 1.5EN

Tato malá utilita v sobě kombinuje hned několik užitečných funkcí. Prvně funguje jako lupa, přibližující aktuální oblast okolo kurzoru myši, míru přiblížení si samozřejmě můžete nastavit. Webdesignéry a grafiky potěší informace o barvě pixelu na aktuální pozici kurzoru, a to v RGB, HSV i CMYK barevných módech, u RGB pak i v hexadecimální soustavě. Stisknutím libovolného tlačítka pak zahájíte měření vzdálenosti mezi dvěma body, s čímž souvisí i číselné zobrazení pozice kurzoru.

SunlitGreen Photo Editor 3.1EN

Tento grafický nástroj sice neoslní množstvím efektů a nástrojů pro úpravu fotek a dalších obrázků, nicméně pro méně náročné úpravy to může být díky jeho uživatelské jednoduchosti a svižnosti výhoda. Obrázek můžete otáčet i překlápět, vytvářet ořezy či rámečky. Nechybí korekce barev a histogramu, k dispozici jsou i filtry pro rozmazání nebo zaostření. Součástí je také další užitečný nástroj SunlitGreen BatchBlitz se kterým snadno převedete a upravíte i několik stovek fotek dávkově.

Process Lasso 3.84.2EN

Hledáte-li náhradu ke Správci úloh vestavěného do systému Windows, vyzkoušejte tento nástroj. Nejen, že nabídne mnohem více informací o běžících procesech a možnostech jejich správy, obsahuje také zajímavou technologii ProBalance, která slibuje zlepšení odezvy a stability systému. Pokud totiž začne některý z procesů příliš využívat procesor, nástroj jej automaticky omezí, aby neohrozil programy v popředí. Navíc nabízí i ruční kontrolu nad tím, jakou prioritu budou jednotlivé procesy mít, a které budou výkonově omezeny, a které naopak zrychleny.

Ohodnoťte tento článek!