Softwarové novinky: Maxthon 3 beta, XMedia Recode 2.2.2.9 a další

0

Maxthon 3.0.10.12 BetaEN

Prohlížeče Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera a Safari zřejmě patří mezi obecně nejznámější, existuje však celá řada dalších hodných povšimnutí. Maxthon, který doposud využíval vykreslovací jádro Trident z Internet Exploreru, k němuž přidával řadu dalších funkcí, ve třetí majoritní verzi přešel na svižný Webkit, který pomohl prohlížečům jako je Chrome nebo Safari získat první příčky v rychlostních testech, stále však nabízí možnost použít Trident ve formě „retro módu“. Třetí verze je sice stále ve vývoji, již nyní ale nabízí řadu zajímavých novinek, jako Dual Display Engine pro svižnější vykreslování a prohlížení stránek, Quick Access pro pohotový přístup k oblíbeným stránkám nebo vylepšený Ad Hunter pro odstranění reklam.

RedNotebook 0.9.5CZ/EN

Prakticky každý někdy něco zapomene, což se ovšem dá minimalizovat použitím klasických i softwarových organizátorů. RedNotebook sice neoslní množstvím funkcí, v jeho prospěch ale mluví nulová cena, dostupnost i pro další operační systémy, přehledné rozhraní s minimem prvků a jednoduchost použití. Ke každému dni v kalendáři můžete vložit dlouhý textový záznam i přehled úkolů roztříděných dle kategorií. V jednotlivých záznamech můžete navíc vyhledávat. Nepotěší ovšem nekompletně přeložené rozhraní, kdy některé části zůstávají v angličtině.

Wise ShutdownCZ

Potřebujete, aby počítač dokončil nějaký úkol a následně se sám vypnul? Nebo si jen pouštíte hudbu, či video na dobrou noc, ale nechcete, aby systém běžel až do rána? Existuje celá řada nástrojů na automatické vypnutí počítače, jako Wise Shutdown z české dílny, nabízející možnost časovaného vypnutí, popřípadě restartování, odhlášení nebo hibernace. Na brzké vypnutí vás může volitelně upozornit pro případ, že byste si to na poslední chvíli rozmysleli. Program navíc není třeba instalovat.

XMedia Recode 2.2.2.9CZ

Zdarma šiřitelný nástroj XMedia Recode v sobě skrývá více, než se na první pohled může zdát. Zvládá převod audio i video souborů mezi velkým množstvím formátů, včetně DVD video disků. Ke každému z nich nabídne řadu profilů ovlivňující výslednou kvalitu a velikost souboru, řada z nich je přizpůsobena i pro přenosné multimediální přehrávače. Kromě představených profilů nabízí i více i méně pokročilá nastavení, umožňující detailně přizpůsobit výsledek převodu, popřípadě výsledný video záznam i upravit, počínaje změnou rozlišení, časovým i obrazovým ořezem a korekcí barev konče. I přes své bohaté možnosti si zachovává čisté a přehledné uživatelské rozhraní.

File System Watcher 1.0.0EN

Webové prohlížeče na některé další aplikace zpravidla zaznamenávají historii vašich akcí. Pokud potřebujete zaznamenávat činnosti prováděné v průzkumníkovi Windows, může tento úkol zastat tato miniaturní utilita. Vyberete si požadované umístění v počítači a spustíte sledování. Program poté zaznamená různé akce, jako je kopírování, přesouvání, vytváření nových složek, přejmenovávání a další. Kromě umístění můžete zvolit i sledované parametry a historii vyexportovat do formátu CSV.

Moo0 SystemMonitor 1.56EN

Sledovat lze i více, než akce prováděné se soubory a složkami. S nástrojem Moo0 SystemMonitor budete mít stále přehled o výkonu a zatížení svého počítače, díky konfigurovatelnému informačnímu pruhu, který umístíte kdekoli na obrazovce. Sledovat lze celou řadu prostředků: zatížení procesoru, využití paměti, odkládacího oddílu, operace pevného disku, přenos dat po síti, běžící procesy a desítky dalších položek.

Ohodnoťte tento článek!