Softwarové novinky: SlimCleaner 3.0, FileMenu Tools 6.1.3 a další

0

SlimCleaner 3.0 ENOficiální stránka

Konkurence musí existovat, jinak by se inovace zabrzdila. Takový CCleaner ale nemůžeme kritizovat ze nedostatek invence, můžeme o něm ovšem říct, že v tom, co dělá, se dostal na vrchol. Pokud chcete něco víc, nečekejte, že vám to tvůrci populárního čističe možná za pár let nabídnou. Tam, kam míří SlimCleaner, ostatně CCleaner ani nesměřuje. Jeho mladší kolega sice spadá do podobné kategorie, jen bere optimalizaci počítače více ze široka. Kromě čištění disku od nepotřebných souborů nabízí mnohé další nástroje. Pomocník s aplikacemi po spuštění vám například napoví, které z nich stojí za to si zde ponechat. Na hodnocení se podílí komunita.

 

Podobně můžete odhalit zbytečné služby, ovšem s těmito předvolbami byste si stejně neměli hrát, pokud vyloženě nevíte, co děláte. Další nástroj umožňuje podívat se pod pokličku nainstalovaných prohlížečů. Lze z nich dostat nainstalované doplňky a lišty, případně ovlivníte výchozího poskytovatele vyhledávání a domovskou stránku. Pokud chcete, můžete se přepnout do režimu pro experty. Nováčky chce SlimCleaner přilákat především na všudypřítomnou nápovědu v podobě hodnocení jednotlivých položek od komunity.

Advanced SystemCare with Antivirus 2012 beta 1.0 CZOficiální zrcadlo

Představovat firmu IObit by bylo pravděpodobně nošením dříví do lesa. Tentokrát si na nás ale nenachystala rutinní aktualizaci, v jednom ze svých stěžejních produktů se pokouší o malý převrat. Jistě si pamatujete na sadu nástrojů na optimalizaci počítače, která se nazývá Advanced SystemCare. Tento produkt lze používat zdarma, byť existuje také placená edice. Novinka s názvem Advanced SystemCare with Antivirus vše důležité prozrazuje v názvu. Jde o pokračovatele prvního jmenovaného, nyní ovšem obsahuje antivirus. IObit se rozhodl novinku označit jednak jako verzi 1.0, pro jistotu na ni nalepil ještě ročník. Aktuálně beta ukazuje přepracované uživatelské prostředí, přičemž si můžete vybrat z několika motivů vzhledu.

Český překlad ještě nebyl aktualizován, takže se budete muset vypořádat s objevováním anglických výrazů. Pokud vás zajímá nová, antivirová část aplikace, vězte, že kromě vlastních technologií použili vývojáři součásti od BitDefenderu. Možností tento antivirus moc nemá, ale ochranu v reálném čase nabízí, můžete si i naplánovat test. Nový Advanced SystemCare přirozeně nadále umí všechno to, co dovedl dřív.

CapsUnlocker 1.0 ENOficiální stránka

Abychom byli fér, musíme si přiznat, že CapsUnlocker není novinkou tohoto týdne, světlo světa spatřil na začátku dubna. Jak vám asi došlo, maličký nástroj si hraje s klávesou Caps Lock. Jeho jediným posláním je tuto klávesu vypnout. K deaktivaci dojde vždy po uplynutí nastaveného časového intervalu, přičemž odpočet se spustí po neaktivitě klávesnice. Když ji tedy přestanete používat, stačí chvíle (ve výchozím stavu 30 sekund) a Caps Lock se sám zase vypne. Můžete ale povolit funkci, která toto chování přebije. Když při aktivaci Caps Locku podržíte Shift, k automatickému vypnutí vůbec nedojde.

CapsUnlocker se neinstaluje, stačí, když jej rozbalíte do libovolného adresáře. Posléze si můžete užívat automatické regulace, díky níž se vám nestane, že byste omylem psali velká písmena. I když na to zapomenete, Caps Lock se vám sám poslušně vypne. Ikona v oznamovací oblasti současně indikuje stav klávesy. To se může hodit, pokud třeba u vaší klávesnice nefunguje indikátor, případně ho výrobce (zejména v případě notebooků) umístil na špatné zvolené místo.

PDFMate Free PDF Converter 1.10 ENOficiální stránka

Pravděpodobně máte plno zkušeností s tím, jak převést ten či onen formát do PDF. Velké oblibě se těší virtuální tiskárny, které jsou schopné s trochou nadsázky převést do pédéef cokoli. Jak ale jít na věc obráceně? Stává se to sice méně často, ale někdy byste přesto ocenili, kdybyste mohli dokument v PDF převést do jiného formátu. PDFMate Free PDF Converter byl pro tyto účely stvořen, mezi výstupy patří prostý text, obrázek JPG, HTML dokument nebo flashové SWF. Specialitou je pak formát ePub, používaný pro elektronické knihy. Na pohodlném používání se podílí hromadné konverze. Program z vás ani nebude chtít dodatečně vyloudit nějakou tu korunu, což se někdy u aplikací z této kategorie stává.

HiFiTo 1.0.4 ENOficiální stránka

Vedle maličké aplikace na samovolné vypínání klávesy Caps Lock si představíme dalšího malého pomocníka. Ten je také zaměřený na jeden konkrétní úkol, od něhož se nenechá odlákat. Tento nástroj ale nehlídá klávesnici, naopak vás vybízí ji používat. Pomocí nadefinované (globální) klávesové zkratky můžete zobrazit nebo schovat skryté soubory. Za normálních okolností se moc nehodí, nechat je zobrazené, člověku akorát překáží. Jenže někdy je zase nezbytné, abychom je vyvolali. Zvlášť pokud zobrazení přepínáte často, se vám vyplatí sáhnout po Hifito. To nabízí nejen přepínání skrytých souborů, podobně efektivně s ním můžete odhalovat a schovávat přípony.

Klávesové zkratky si můžete upravit. Změnu stavu program indikuje bublinovou nápovědou v oznamovací oblasti.

FileMenu Tools 6.1.3 ENOficiální stránka

Čím častěji počítač používáte, tím spíše vám vadí všechny ty maličkosti, které se nějakým způsobem nespojují s vašimi potřebami. Jednou z nich mohou být kontextové nabídky. Ty jsou často přeplněné položkami, které vůbec nepotřebujete. Časem se situace zhoršuje, jak instalujete programy, které si do kontextových nabídek přidávají vlastní položky. S povedeným nástrojem FileMenu Tools si můžete kontextové nabídky v Průzkumníku přizpůsobit. Vypněte příkazy, které nepoužíváte, a zpřehledněte si tak situaci. Také nezapomeňte nějaké položky přidat, pokud si na to troufáte. Upravit můžete mj. nabídku Odeslat. FileMenu Tools cílí především na pokročilé uživatele, začátečníci by se jim měli spíše vyhnout.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!