Solární dobíjení displejem je opět blíž, Applu byl schválen patent

0

Nejeden uživatel by u svého smartphonu vyměnil dvě jádra procesoru za delší výdrž na jedno nabití. I když se v poslední době situace zlepšuje díky zvětšujícím se kapacitám akumulátorů, stále je většinu chytrých telefonů nutné nabíjet minimálně jednou za dva dny.

Jednou z inovací, na kterou čekáme a o níž se už poměrně dlouhou dobu hovoří, je průběžné dobíjení skrz displej. Poprvé s touto myšlenkou přišel Apple v Září 2008, kdy vyplnil přihlášku pro patent č. 8,368,654. Předevčírem mu byl tento patent americkým úřadem schválen a prodloužené výdrže mobilních zařízení jsou opět o něco blíž.

Solární dobíjecí buňky v patentu č. 8,368,654
Solární dobíjecí buňky v patentu č. 8,368,654

Patent, jehož výtah najdete níže, pokrývá kombinování běžných kapacitních snímačů a solárních buněk. Je uvedeno několik příkladů toho, jak by mohl dobíjecí systém fungovat. V prvním případě je solární dobíjení aktivní pouze při neaktivitě uživatele. Pokud nemá prst na displeji nebo je zařízení dokonce uspané, dobíjí se akumulátor. V okamžiku, kdy se prst uživatele přiblíží k displeji, elektronika přepíná do běžného režimu snímání dotyků. Druhá varianta pak znamená neustálé střídání dvou předchozích režimů. Vše bude mít na starosti vlastní čip, který bude řídit energii získanou ze solárních buněk. Tu nebude nutné ukládat do akumulátoru, ale rovnou využít k momentálnímu napájení zařízení.

Integrated touch sensor and solar panel configurations that may be used on portable devices, particularly handheld portable devices such as a media player or phone are disclosed. The integrated touch sensor array and solar cell stack-ups may include electrodes that are used both for collecting solar energy and for sensing on a touch sensor array. By integrating both the touch sensors and the solar cell layers into the same stack-up, surface area on the portable device may be conserved. In addition to being used for capacitive sensing, the integrated touch sensor and solar panel configurations may also be used for optical sensing.

Zdroj: AppleInsider

 


Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dobrý den ,tohle vůbec není potřeba nějaký aktivátor

    1.necháte si posla zdarmat klíč na media centr

    2.musíte si nainstalovat windows 8 pro with media center už stim WMC na netu se dá tahle verze najít

    3.použijete poslaný klíč na WMC a to je celý.aktivace funguje

    hezký den.Z

  2. Uvedomuje si autor, ze chyba v aktivacnim mechanizmu nikoho neopravnuje k pouzivani piratske verze? Uzivatel musi ziskat licenci a pokud ji nema, jedna se o nelegalni uziti dila. Ze to diky nejake, mozna zamerne, chybe technicky jde je vec jina.