Sonos Beam Gen 2 dostal podporu Dolby Atmos

1
Sonos Beam Gen 2 1
Sonos Beam Gen 2
-
Zdroj: Sonos

Sonos Beam je výborný soundbar k televizoru, jemuž chyběla jediná věc. Dolby Atmos, který jste si mohli užít až u vyššího modelu Sonos Arc. Právě představený Sonos Beam Gen 2 už Dolby Atmos má, i když Arc bude stále o něco lepší.

Nový Beam má pořád stejnou konstrukci i počet reproduktorů, ale dostal silnější procesor. Přesto podporuje Dolby Atmos, který zvuk vyzařuje nahoru a odráží jej od stropu. Zvuk Atmosu tak zřejmě dopočítává procesor, což ale v této cenové hladině dělají i jiné značky. Streamů zvuku tak jde ve finále z Beamu více. Pokud máte iPhone, zvuk můžete vyladit přes Trueplay.

Právě v tomto je výhoda dražšího Arcu, který by jinak ztratil pro mnoho uživatelů smysl. Beam Gen 2 lze samozřejmě kromě ozvučení filmů používat v rámci domácího multiroomu, zvláště pokud máte od Sonosu více reproduktorů. S televizorem jej spojíte přes HDMI eARC a se sítí přes LAN či Wi-Fi (Sonos si vytváří vlastní síť).

Beam Back White
2. generace Sonos Beam

Sonos má kromě skvělého zvuku i velmi snadné nastavení a používání. Konstrukce není tak úplně stejná, místo textilního krytu reproduktorů Sonos použil plastovou mřížku. Sonos Beam Gen 2 bude v prodeji od 5. října (stejně jako Windows 11) tradičně v bílé a černé barvě za cenu 12 990 Kč. To je zhruba stejně, za kolik se nyní prodává první generace.

Více: Sonos z pohledu hudebníka. Které repro se hodí na hudbu a které na filmy?

zdroj: Sonos

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak ale toto je fakt nechutné. Cnews má jako jeden z mála serverů ještě nějakou odbornou úroveň a tyhle články neskutečně srážejí dobrou práci redaktorů jako Honza Olšan.
    Dolby atmos na zařízeních která ho nejsou schopna hardwarově reprodukovat je asi tak užitečný jako cecky na praseti.