Sonos vyhrál soud nad Googlem. Zákazu prodeje nebo licenčních poplatků se ale možná nedočká

8
Sonos Arc obr9
Sonos Arc
-
Zdroj: Sonos

Google zřejmě porušuje patenty společnosti Sonos a nebude tak moci prodávat své vlastní chytré reproduktory Google Home, ale také smartphony Pixel či Chromecast. Podle Sonosu porušuje Google více než stovku jejich patentů.

Společnost Sonos vymyslela technologie, které propojují reproduktory v tzv. multiroom. Sonos v podstatě založil celý trh chytrých reproduktorů. Aby se dostal i na Android, sdílel některé technologie od roku 2013 s Googlem. Ten je však později použil pro sebe, za což ho Sonos zažaloval.

Google tvrdí, že upravil kód tak, aby se patentům vyhnul. Sonos jej vyzývá k zaplacení licenčních poplatků a soud nyní rozhodl o zákazu dovozu zmíněných produktů Googlu do Spojených států (vyrábějí se totiž samozřejmě v Číně). Google má čas ještě 60 dnů, během kterých bude spor přezkoumávat prezidentská komise. Současná administrativa ale Big Tech příliš nakloněná není.

Google s rozsudkem nesouhlasí a nových produktů se již tento problém zřejmě netýká. Čas hraje pro Google, neboť patenty vyprší postupně do roku 2027. Kouzlo chytrých reproduktorů objevilo více firem zejména v souvislosti s hlasovými asitenty, Sonos zatím vyčnívá spojením multiroomu s kvalitním zvukem.

zdroj: Bloomberg, NY Times

Sonos vyhrál soud nad Googlem. Zákazu prodeje nebo licenčních poplatků se ale možná nedočká
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

8 KOMENTÁŘE

 1. Hmm, hmm, takze Sonos pouzil sve technologie na Androidu, Google si je okopcil a prestal platit poplatky. Ted teda nevim, jak to je, vymysleli tenhle system okopcit, neplatit, ukrast v Cine nebo v Americe?
  Nedivim se tomu ale. Zlodejske firme Google projde vsechno. :-/

  • Ve východní Asii vždycky platilo, že když od vás někdo něco okopíruje, je to pro vás pocta. Až západní civilizace je poučila, že se za myšlenky musí platit stejně, jako za věci. Pokrok je nutné brzdit za každou cenu.

   • Krádeže duševního vlastnictví je největší brzda pokroku. Pak se společnost nesoustředí na svůj rozvoj v myšlení a vzdělávání ale naopak upřednostňuje rozvoj v kradení což je devastující.

    • Takze konecne chapes, proc tak nesnasim ten ukradenej Android od Google, kde Google nevymyslel nic a vsechno jenom okopcil!!!

     Design – copy Apple – check mark
     Aplikacni vrstva – copy Java – check mark
     Jadro – copy linux – check mark
     Audio – copy Sonos – check mark

      • Vyjma lidi od linuxu nejake soudy probehly, mozna Google i neco platil, jde mi hlavne o princip, sami nic nevymysleli.

       Edit: Sami nic funkcniho nevymysleli. Abych to upresnil. Nesmyslu Google vymyslel a pak zarizl mnoho.

      • Jo souhlas Google toho kromě toho jak dobře podojit své inzerenty moc nevymyslel. Ale myslím si, že kdyby se dalo z Goolu něco vymlátit tak by to už dávno někdo dávno udělal a to i v zastoupení.