Sony prodalo již 3 miliony brýlí pro virtuální realitu. PS VR jsou momentálně nejlevnější v historii

1
Sony PlayStation VR
Sony PlayStation VR

Japonský výrobce včera oznámil, že prodal už přes tři miliony brýlí PlayStation VR. Na trh je dostal v říjnu 2016 a vzal vítr z plachet konkurenci prodávající VR sady pro herní počítače. Podle listopadových čísel agentury Canalys prodá Sony polovinu všech brýlí. Oculusu patří 21% podíl, HTC (Vive) 16% a zhruba stejně mají i všichni ostatní výrobci dohromady.

Vzhledem k 81 milionům prodaných konzolí PS4 si brýle koupily přibližně čtyři procenta všech hráčů. Pro PS VR je k dispozici přes 330 her a aplikací a prodalo se jich v 21,9 milionu kopiích. Nejúspěšnějším titulem je Skyrim V, na druhém místě je sbírka demoverzí PlayStation VR Worlds.

Od minulého roku Sony prodává druhou revizi brýlí nazvanou PlayStation VR V2, která má lehce změněný design, obsahuje stereo sluchátka a po připojení ke konzoli zůstane v televizoru HDR obraz. Samotné brýle ale nativně HDR zatím nezobrazí. To zřejmě přijde až v plnohodnotné druhé generaci.

TIP: Japonci vytvořili superjemný displej pro VR brýle nové generace

Brýle od Sony obsahují 5,7″ OLED panel s rozlišením 960 × 1080 px pro každé oko a obnovovací frekvencí 90–120 Hz. Pokryjí zorný úhel o šířce 100°. Na těle brýlí najdeme devět diod, které sleduje PlayStation Camera a lokalizuje díky nim vaši polohu v prostoru.

PS VR jsou mimochodem levnější než kdy dřív. Mironet momentálně prodává první revizi brýlí jen za 3990 Kč. K nim ale budete muset přikoupit ještě PlayStation Cameru v ceně od 1200 Kč. Hodně výhodná je také sada v obchodě Originalky.cz. Za 6990 Kč a dostanete druhou revizi brýlí, zmíněnou webkameru plus hry VR Worlds a Gran Turismo Sport.

Sony prodalo již 3 miliony brýlí pro virtuální realitu. PS VR jsou momentálně nejlevnější v historii
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

1 komentář