Nemáte v bytě místo? Sony a LG teď prodávají malé 48″ OLED televizory

2

Už dlouho není problém koupit si kvalitní televizor s velkou úhlopříčkou a standardem se stává velikost 65″. Do malých místností se ale lépe vejdou o něco menší televizory a existují i zákazníci, kteří jsou prostě zvyklí na dříve běžnou velikost a obrazovku přes celou stěnu nechtějí. Letos na to začali výrobci reagovat.

Cenu u televizorů tvoří z velké části panel, u OLEDu je to ještě markantnější. Sony nyní představilo 48″ televizor OLED v nejvyšší řadě A9 (Master Series). Při zachování rozlišení 4K dostanete vyšší hustotu pixelů a tím pádem jemnější obraz. Ten snese porovnání s 8K v 96″. Samozřejmostí je 100Hz panel i hardwarová podpora nejnovějšího kodeku AV1.

Sony A9 poskytne prostředí Android TV, podporu standardů Dolby Vision i Dolby Atmos a zvuk procházející skrz obrazovku Acoustic Surface sound. Nemá ale porty HDMI 2.1. O kvalitu obrazu se stará procesor X1 Ultimate.

Krátce před Sony nabídlo podobný 48″ televizor i LG v řadě CX, jež přineslo podporu Dlby Vision IQ, režisérského Filmmaker mode, módu Netflix Calibrated. LG nabízí vlastní Smart TV WebOS 5.0.

LG CX OLED 48 palců
LG CX OLED 48 palců

Sony A9: fotogalerie

zdroj: TZ Sony

Nemáte v bytě místo? Sony a LG teď prodávají malé 48″ OLED televizory
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76.67%) 12 hlasů

2 KOMENTÁŘE