Sony bude točit životopisný film o Stevu Jobsovi

0

Sony Pictures se prý už delší dobu snaží koupit práva k biografii Steva Jobse od Waltera Isaacsona. Nedávná smrt spoluzakladatele Applu ale vyjednávání urychlila a studio, respektive producent Mark Gordon má autorovi zaplatit za práva mezi jedním a třemi miliony dolarů.

Už v roce 1999 vznikl film Piráti ze Silicon Valley, který popisuje začátky Steva Jobse a Billa Gatese, tedy i Microsoftu, Applu a jejich spoluzakladatelů Steva Wozniaka nebo Paula Allena. Snímek vznikl podle knihy Fire In The Valley: The Making of The Personal Computer od Paula Freibergera a Michaela Swaina. Jak později dodal i sám Wozniak, ne vše ve filmu bylo podle skutečnosti, přesto si film své diváky našel. A to i proto, že snímků znázorňujících svět počítačů moc není. Výjimkou budiž třeba loňský The Social Network, který (také trochu zkresleně) popisoval vznik Facebooku. A rovněž za ním stálo studio Sony Pictures Entertainment.

Je jasné, že se film o životě Jobse bude točit. Ale kdy to vypukne, kdo bude stát před a za kamerou se ještě neví. Před 12 lety hrál Jobse Noah Wyle (známý z Pohotovosti) a byl hodně přesvědčivý (a podobně vypadal). Dokonce ještě před premiérou filmu vystoupil před Jobsem na Macworldu a mnohé svým proslovem asi dost zmátl.

Osobně bych neměl nic proti, kdyby u filmu znovu stál puntičkářský David Fincher, který dělal i na The Social Network. A v hlavní roli si nejvíce dovedu představit Christiana Bala, který jednak dobře hraje, jednak je mladému Jobsovi taky trochu podobný a jednak už dokázal několikrát kvůli roli zhubnout tak, že by mohl napodobit i Jobse v posledních letech. Zestárnout obličej není s dnešní technologií problém, s tím už má Fincher zkušenosti z Podivuhodného příběhu Benjamina Buttona. Tohle by mohla být esence fakt dobrého filmu. A že si jej fanoušci počítačů konečně zaslouží.

Co myslíte vy. Koho byste si představili na režisérském křesle a koho v roli Jobse? (Mým druhým tipem je Miloš Forman, který netradiční biografie opravdu umí.)

Zdroj: Deadline

Ohodnoťte tento článek!