Sony vybavilo DualShock 4 dalšími tlačítky. Příprava na PS5?

0
Sony DualShock 4 Back Button Attachment
Sony DualShock 4 Back Button Attachment

Sony vydalo nové příslušenství pro PlayStation 4. Jmenuje se DualShock 4 Back Button Attachment a název říká vše. Jde o zadní tlačítka, která se dají připevnit ke standardnímu ovladači. Spodní páčky již obsahují některé pokročilé gamepady jako elitní ovladače pro Xbox One a PC, Razer Wolverine, Steam Controller nebo Scuf Prestige. V závislosti na modelech se objevují v jednou či dvou párech a slouží k naprogramování dalších funkcí či maker.

Nejinak je tomu u Sony. Příslušenství obsahuje dvě páčky a maličký OLED displej, který bude signalizovat, který ze tří nastavených profilů tlačítek se právě používá. Back Button Attachment se připojuje na spodní stranu ovladače a zakryje konektory pro externí zařízení a sluchátka (obsahuje ale vlastní průchozí zdířku).

Novinka se bude v Evropě prodávat od 14. února 2020 za doporučenou cenu 30 eur. V tuzemských obchodech už se zboží pomalu objevuje od 1000 Kč.

Je s podivem, že Sony takové příslušenství uvádí na sklonku života konzole. Může jít o přípravu na DualShock 5, který by páčky mohl mít již přímo v sobě. Pokud by je využívaly nové hry, uživatelé by jimi mohli vypadat i původní ovladače, které by s PS5 měly zůstat kompatibilní.

Proti této spekulaci ale hovoří jiné zprávy. V japonském patentovém úřadě se již objevily nákresy nového ovladače od Sony, který žádná tlačítka ani páčky navíc neobsahuje. Sony by ale teoreticky mohlo ke konzoli dodávat základní ovladač a nějakou verzi „Pro“ nabízet zvlášť podobně, jako má Microsoft své Elite Controllery. To už bychom ale vařili z vody. Jedinými potvrzenými informacemi jsou, že DualShock 5 nabídne pokročilou haptiku, adaptivní triggery a konektor USB-C.

Zdroj: Sony

Ohodnoťte tento článek!