Sony: e-knihy budou do pěti let v převaze

0

Sony předvídá, že digitální distribuce obsahu bude v roce 2015 převládat nad tradičním tiskem. Slova prezidenta divize pro digitální čtení, Stevea Habera ani nemohou znít jinak. Tiskovinám se předpovídá úpadek už spousty let, samotný Haber prohlásil v roce 2007, že přijde do 10 let. Nyní své tvrzení přehodnotil a zkrátil o tři roky.

Sony Reader na tři způsoby, e-ink displej pochází z dílny LG, zdroj: Sony

Japonská společnost v současné době prodává tři čtečky Reader Touch, Daily a Pocket Edition (v pořadí na fotografii). Prostřední se prodává pouze v Americe a právě tento by mohl zavařit klasickým novinám. Je o něco větší a disponuje bezdrátovou sítí, kterou lze jednoduše zásobovat čtečku obsahem. Je pravděpodobné, že se na tom jednou postaví byznys. Zkrátka přijdete do trafiky s Readerem, kde vám za poplatek pošlou nejnovější číslo novin nebo časopisu. V ideálním případě se tento článek (trafika) odstraní úplně.

Sony začal také podporovat spisovatele, jejichž díla nejsou vydána a v prosinci bude udělat Cenu Dylana Thomase (velšský básník).

Nárůst předpovídá i LG, letos se prý prodá o 78 % více elektronických čteček. Ale nelze očekávat, že digitální média jednou papír nahradí definitivně. Stejně jako spousta lidí stále nedá dopustit na hudbu z vinylových desek, Steven Spielberg pořád točí na kinofilm a analogové foťáky také ještě nezmizely.

Zdroj: Telegraph

Ohodnoťte tento článek!