Sony Ericsson: X1 s Windows Mobile

0

Po vzoru iPhonu totiž Sony Ericsson vybavil model X1 (a podle dostupných informací také budoucí modely z řady XPERIA) jiným uživatelským rozhraním. Ten se česky jmenuje Ovládací panely a můžeme si jej představit jako sady velkých obrázkových tlačítek bez popisků, které je možné uživatelsky nastavit. U Ovládacích panelů se předpokládá jejich ovládání prostřednictvím prstů.

Zajímavé však bude sledovat, jak se Sony Ericssou podaří tento způsob ovládání integrovat s operačním systémem. Odstrašujícím příkladem nepovedeného napodobení iPhonu budiž HTC Touch se svým systémem TouchFloo: zde můžete sice prstem spouštět aplikace nebo procházet adresář, ale samotné aplikace operačního systému zůstaly bezezměny a při jejich použití musíte sahat po dotykovém peru.

Fotogalerie: Sony Ericsson X1

 

(celá galerie)

Z hardwarové stránky zaujme model X1 především bohatou nabídkou datových přenosů (HSDPA, Wi-Fi, Bluetooth), plnohodnotnou klávesnicí, třípalcovým širokoúhlým displejem (rozlišení 800 x 480 bodů, tedy stejné, jako má například Asus Eee PC na sedmipalcové úhlopříčce!). Rozměry telefonu jsou 110 x 53 x 17 milimetrů, hmotnost pak 145 gramů. S datem uvedení na trh výrobce stále mlží, hovoří totiž o druhé polovině letošního roku bez bližšího upřesnění skutečného termínu.

 Odkazy k tématu: Sony Ericsson

Sony Ericsson: X1 s Windows Mobile

Ohodnoťte tento článek!