Sony Ericsson Yendo: Walkman, který miluje dotyk

0

Nový telefon švédsko-japonského výrobce je prvním Walkmanem, který se spoléhá pouze na dotykový displej. Ten má úhlopříčku 2,6 palce, rozlišení 240 × 320 px a zobrazí 262 tisíc barev. Yendo váží jen 81 gramů s rozměry 94 × 52 × 16 mm. a (Na dnešní poměry má poměrně velkou hloubku.)

Displej je na 99 % rezistivní (odporové) technologie, takže ovládání nebude tak jemné, ale zase bude fungovat i v rukacicích a s nevodivými předměty. Na hlavní ploše nebudou chybět v rozích tlačítka pro rychlý přístup k aplikacím, jako to známe třeba z chytré Xperie X10 mini. Yendo pracuje pouze v GSM sítích s nadstavbami GPRS a EDGE (obojí Class 10). Integrovaný fotoaparát disponuje 2Mpx rozlišením bez automatického zaostřování.

Zdroj: Tisková zpráva Sony Ericsson

Sony Ericsson nenasadil žádný z chytrých systémů, spokojit se musíte pouze s dodávanými aplikacemi a Javou. Yendo obsahuje internetový prohlížeč Obigo Q7, aplikace pro Facebook, Twitter a samozřejmě Walkman player s rozpoznáváním hudby pomocí TrackID. S okolím jej propojíte skrz Bluetooth 2.1 nebo USB a podporuje microSD karty až do velikost 8 GB.

Přehrávač si kromě videa a hudby (MP3, AAC) poradí i s FM rádiem a na těle naleznete také 3,5mm sluchátkový jack. Případně můžete použít bezdrátový headset pomocí Bluetooth profilu A2DP.

Sony Ericsson Yendo se bude prodávat v 10 různých barvách. Na trh přijde ve třetím čtvrtletí 2010, cenu zatím neznáme.

Zdroj: Tisková zpráva Sony Ericsson

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář