Sony připravuje duální foťák pro mobily a podporu ISO 51 200

0
Foťák v Sony Xperia XZ Premium

Sony dodává obrazové snímače pro většinu výrobců mobilů, ale zároveň zůstává poslední velkou firmou, která ještě nemá smartphone s duálním foťákem. I nově představené Xperie XZ2 a XZ2 Compact mají jen jedno oko.

Japonská společnost ale duální model nejspíš opravdu chystá. Na MWC prezentovala modul se dvěma fotoaparáty. Žádné technické parametry neznáme, Sony pouze lehce nakouslo, že hlavní kouzlo bude spočívat v novém obrazovém procesoru Fusion. Ten obraz obou snímačů zkombinuje, aby zvýšil citlivost na světlo, tj. viděl i v šeru, aniž by umělým zvýšením citlivosti dramaticky nevzrostl i šum.

Díky Fusionu a dvěma foťákům budou mobily podporovat citlivost ISO 51 200 (jen pro fotky), současné Xperie nabízejí ISO 12 800, ostatní výrobci nejdou nad hodnoty 3200 nebo 6400. Dvakrát vyšší číslo znamená, že pro vyfocení stejně exponovaného snímku vám při zachování stejné clony stačí dvakrát kratší doba závěrky. Nebo při stejné závěrce i cloně toho foťák uvidí více, viz ilustrační video níže.

Sony má s vysokým ISO velké zkušenosti ze svých fullframových bezzrcadlovek, kde nabízí hodnoty až okolo půl milionu. Jsme zvědavi, jak je zúročí ve světě mobilů.

Ohodnoťte tento článek!