Sony kvůli protestům a násilnostem odložilo vydání PlayStationu 5

4
Sony PS5
Sony PS5
-
Zdroj: Sony

Sony mělo ve čtvrtek představit nový PlayStation 5. Akci ale zrušilo, důvodem jsou aktuální protesty po celých Spojených státech kvůli smrti George Floyda. Společnost to oznámila dnes mj. na Twitteru, kde odmítá rasismus a násilí.

Podle svých slov stojí za tvůrci, hráči i zaměstnanci tmavé pleti. Podle reakcí na to mají fanoušci těšící se na nový PS5 rozporuplné reakce. Sony zatím neoznámilo nový termín. Podobně je odložena i akce spojená s představením Androidu 11.

PlayStation 4 je tu s námi už od roku 2013 a předchozí PS3 tu byl před nástupcem také jen sedm let. PS5 by měl pohánět procesor AMD Zen 2 na 7nm technologii a vůbe poprvé i s SSD úložištěm. Zajímavá bude i podpora Ray Tracingu.

Tip: Tohle je nový gamepad pro PlayStation 5. Jmenuje se DualSense

Sony na akci plánovala více než hodinové herní video a přítomnost velkých i malých herních studií. Jediné co zatím známe je tvar ovladače DualSense s adaptivními přepínači. PS5 by měl být zpětně kompatibilí s hrami z PS4. Cena by se podle CEO Sony Jima Ryana už nijak měnit neměla a vydání by prý mělo být určitě letos. Sledovat jej bude možné na YouTube a na Twitchi.

zdroj: Twitter

Sony kvůli protestům a násilnostem odložilo vydání PlayStationu 5
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55%) 20 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. USA by si meli zacit zametat doma misto, aby se roztahovali vsude po svete. Predstava, ze by se neco takoveho mohlo stat u nas je nepredstavitelna, takze by si USA meli prestat hrat na nejvetsi demokracii sveta a pokud chteji demokracii opravdu byt, tak by meli zacit tvrde makat.
    Dle zprav, ktere po incidentu prisli, byl ten policajt magor, kterej by u nas neudelal psychotesty a k cajtum by ho ani nahodou nevzali.

  2. Sony asi už ví co jsou to násilnosti a protesty u nich v experience centrech po celém světě . Raději PS5 odložit než uspěchat a mít tak další vrtulníky s kterým by pak právem zasloužili omlátit o hlavu …