Sony vzkřísilo legendu: znovu vydá první PlayStation s HDMI a dvacítkou her

2

Sony po 25 letech oživuje legendární PlayStation 1. Vyrobí jeho kopii s modernějším hardwarem a bude ji prodávat pod jménem PlayStation Classic. Sony se jako první společnosti podařilo prodat sto milionů kusů nějaké videokonzole. PlayStation je tu od roku 1994 a příští rok by Sony mělo vydat již pátou generaci.

PlayStation Classic bude takovou poctou prvnímu „plejstejšnu“ – bude mít stejný design, ale asi dvakrát menší rozměry a na trh přijde s dvaceti předinstalovanými hrami (Tekken 3, Ridge Racer Type 4, Final Fantasy VII, Jumping FlashWild Arms a další).

PlayStation Classic půjde připojit k televizoru přes moderní HDMI (ten první dva PlayStationy vůbec neměly). V krabici dostanete i dvojici gamepadů.

playstationclassic-2l

Sony není s vyráběním retro hardwaru první, ze stejné branže s něčím podobným přišlo loni i Nintendo, když v novém kabátě (včetně portu HDMI) vydalo NES (Nintendo Entertainment System). Vzkřísit legendu se pokusilo i Lenovo s výročním ThinkPadem.

L-lead-hand-755x425 L-angle

PlayStation Classic bude v prodeji od prosince za cenu sto dolarů a již si jej můžete předobjednat na Amazonu. Doručení do České republiky je možné.

Sony vzkřísilo legendu: znovu vydá první PlayStation s HDMI a dvacítkou her
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.43%) 21 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Toto povazujem za dobre retro. To, co urobilo Lenovo nebolo retro ale lacny pokus o zvysenie zaujmu a medializaciu. Ozajstne retro by to bolo, keby ten notebook mal minimalne 16:10 lcd (idealne 4:3), nie click pad ale klasicky tochpad s tlacidlami, lampicku, modre tlacidlo thinkpad,.. Vizual stareho thinkpadu s novym HW. Takto,len „prelepili“ nalepky a retro bolo na svete.