Sony nabídne 14″ Ultrabook Vaio T14, příliš nového ale nepřinese

0

Nedávno jsme vám přinesli krátkou zprávu o chystaných noteboocích Sony pro Windows 8 s dotykovými obrazovkami. Kromě hybridu Duo 11 šlo třeba o dvacetipalcové all-in-one PC s integrovanou baterií Vaio Tap 20 či vylepšenou verzi již známého Ultrabooku Vaio T13, nově s hardwarem Intel Ivy Bridge a dotykovým displejem. Nyní se objevila ještě jedna novinka a k tomu přibyly i ceny pro USA, které nám řeknou více než dříve uváděné a výrazně odlišné ceny pro Japonsko.

Sony Vaio T13 Touch

Sony Vaio T13 Touch

Zmíněná novinka je konkrétně nový Ultrabook jménem Vaio T14. Jak už asi tušíte, půjde o čtrnáctipalcový model; oproti modelu T13 se nezmění téměř nic, pouze mírně vzrostou rozměry a přibude optická mechanika, zřejmě BD-ROM/DVD±RW kombo. Vzhledem k tomu, že oba notebooky budou využívat stejné komponenty, se dá očekávat o něco málo lepší chlazení u čtrnáctipalcového modelu; jinak ale opravdu žádné rozdíly nehledejte.

 

Modely T13 i T14 budou kromě podle našeho názoru velmi přitažlivého designu útočit především cenou. Při psaní minulé novinky byly oznámeny pouze ceny pro Japonsko, které bývají výrazně vyšší oproti zbytku světa – a skutečně: zatímco v zemi vycházejícího slunce bude model T13 s dotykovým displejem stát v přepočtu 1670 amerických dolarů, v samotných Spojených státech to bude velmi výrazně méně: od 670 USD za klasickou verzi, za dotykový displej si 100 dolarů připlatíte. I s ním tedy půjde o cenově velmi přívětivý Ultrabook; i těch 770 dolarů za dotykovou verzi by v přepočtu (a s připočítáním DPH) mělo vycházet na zhruba 18 500 Kč, což je skvělé.

Rozměrnější Vaio T14 se bude prodávat shodně jako T13 za ceny od 670 dolarů, dotykový displej prozatím k dispozici nebude. Hybridní Vaio Duo 11 bude stát od 1100 USD (zhruba 26 400 Kč s DPH) a Vaio Tap 20 od 880 dolarů (cca 21 120 Kč s daní). Ceny pro Českou republiku se samozřejmě mohou nakonec lišit a není ani jisté, zda se všechny modely dostanou na středoevropský trh.

Zdroj: Engadget / TZ Sony

Ohodnoťte tento článek!