Sony chystá návrat Xperie Compact. Pokud ale čekáte opravdu malý smartphone, těšíte se zbytečně

3
sony revive xperia compact renders
Možná podoba nové Xperie Compact
-
Zdroj: OnLeaks

Na Sony jsme vždy obdivovali jejich telefony Xperia Compact. S nástupem phabletů, a nárůstem úhlopříček s výmluvami, že se přeci jen zmenšují rámečky a lidé chtějí velkou obrazovku pro sledování videa a storíček.

Sony ale svou nejzajímavější konkurenční výhodu opustilo. Nejprve začali prodávat kompakty větších rozměrů (XZ2 Compact) a poté to vzdali. Ze zdrojů Cnews ovšem víme, že v Česku i v domovském Japonsku byly tyto telefony populárnější, než velké Xperie.

Tip: Česko je kompaktová velmoc. Jedině u nás prodá Sony více Xperií Compact

Teď po třech letech se objevuje zpráva, že by Sony mohlo „značku“ Compact oživit. Jestli čekáte telefon do dlaně, zřejmě vás Sony zklame. Novinka by měla mít rozměry 140 × 68,9 × 8,9 mm, což je více, než u poslední kompaktní Xperie a i ta byla o kousek větší, než iPhone 12 mini. Přesto půjde o výrazně menší telefon proti dnešní běžné produkci.

Tip: Sony Xperia 5 nemá v názvu Compact, ale je to zmenšená jednička

Průzkumy naznačují, že po malých smartphonech je stále menší poptávka. Ve světě iPhonů si 94 % zákazníků vybere některý z velkých modelů.

cirp iphone sales chart
Prodeje iPhonů. Malý iPhone 12 mini má jen 6 % (graf: CIRP)

Zpráva naznačuje, že půjde o 5,5″ displej s tenkými rámečky. Navíc zřejmě bez prémiové výbavy. Tehdejší Compacty byly vlastně zmenšené vlajkové lodě, novinka má vycházet ze střední třídy z modelů Xperia 1 či 5 s čipsetem Snapdragon 775G. Název by tedy mohl být Xperia 1 III Compact. Dobrou zprávou by byla podpora sítí 5G.

zdroj: Phonearena

Sony chystá návrat Xperie Compact. Pokud ale čekáte opravdu malý smartphone, těšíte se zbytečně
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.71%) 7 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Aleluja.
    mame doma Sony Xperia X compact, co bol smarfon strednej triedy za rozumne peniaze a s dostatocnou vybavou. Dnes nieje extra na vyber v tejto velkostnej triede a je len dobre, ze ten novy kompakt nebude zmenseny hi-end ale prave stredna trieda. Toto tu fakt chyba.

  2. Je smutné, že malé telefony nelze sehnat v nějaké slušnější výbavě (o předražených applefóbech nemluvím).
    Osobně mám ve svém okolí mnoho lidí, kteří by malý telefon uvítali a cokoliv nad 5″ jim přijde zbytečné.