Od Sony se odděluje nová společnost. Mobily, televizory a foťáky přejdou pod Sony Electronics Corporation

1

Zhruba rok po sloučení Sony Mobile s divizí vyrábějící televizory, audio a fotoaparáty se hierarchiejaponského giganta opět změní. Mobilům se dlouhodobě nedaří zaujmout dostatečný počet zákazníků a sloučení dávalo smysl. Už kvůli lepší synergii, jelikož smartphony obsahují části jiných výše zmíněných přístrojů.

Sony včera oznámilo, že před rokem vzniklé sloučené oddělení Electronics Products & Solutions vyčleňuje do nové (spin-off) společnosti z názvem Sony Electronics Corporation. Stane se tak k prvnímu dubnu a podle všeho nemá jít o aprílový žertík.

Krátce před oznámením zvýšil svůj podíl významný akcionář Daniel Loeb (vlastní asi 3 % Sony), který delší dobu tlačí na rozdělení firmy na menší společnosti. Souvislost ale nikdo z vedení nepotvrdil. Sony tyto návrhy doposud odmítalo.

Sony Electronics tak bude zcela novou společností, dceřinkou, jakou ostatně bývalo i Sony Mobile. Celé Sony Group zahrnuje jak dceřinné společnosti (subsidiares), tak i několik divizí.

zdroj: PetaPixel

Od Sony se odděluje nová společnost. Mobily, televizory a foťáky přejdou pod Sony Electronics Corporation
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

1 komentář

  1. Dokud bude Sony dodavat lepsi snimace Samsungu nez do vlastnich telefonu, tak se tezko neco zmeni. A Sony uz zkousela ruzne finty, jak svou pozici zlepsit, ale nedari se to uz takovych let, ze se ani neda ocekavat, ze se to podari ted po tomto slouceni.
    Fotaky a mobily jsou pritom nevyznamne, hur nez ted uz to Sony delat snad ani nemuze. Za to v televizich porad patri mezi vyhlasene kvality, ovsem cinska konkurence tlaci cim dal vic. A nejenom cinani, treba takova drobnost, potrebuju TV s podstavcem, Philips umi ve vsech cenovych relacich jak podstavec, tak nozicky, Sony umi podstavec jen ve sve premiove rade, jinak pouze s nozickama.
    Jiste, je mozne si koupit VESA podstavec zvlast, ale jsou to dalsi vynalozene penize a proc si komplikovat zivot, kdyz konkurence to umi dodat v kuse?