Sony opravilo chybu, která stála za blokováním Kodi. Způsobilo ji vadné označení aplikace

1

Ohledně údajného blokování Kodi na televizorech Sony se strhla docela mela. Kodi přišlo se závažným ale částečně podloženým obviněním, že jim Sony blokuje instalaci jejich aplikace na základě názvu (Package_ID). Teoreticky by to ani nebylo neodůvodněné, Kodi je hlavně filmovému průmyslu trnem v oku, protože jej lidé často používají pro sledování staženého obsahu. A filmový průmysl může mít páky na výrobce televizorů, navíc jedna z divizí Sony se nejmenuje Sony Pictures pro nic za nic.

Sony sice tvrdilo, že nic neblokuje, ale uživatelé byli naštvaní. Vždyť existence Kodi je jedním z důvodů, proč si koupit televizor právě s Androidem (což jsou Sony nebo Philips, který ale tyto problémy neměl). Kodi jako taková je velmi dobrá aplikace, kterou můžete používat různě. Sama o sobě je zcela legální.

TipJak nastavit a používat Kodi, nejlepší aplikaci pro televizor

Sony nyní zveřejnilo update, který chybu s blokováním Kodi napravuje. Tohle je zřejmě celé, šlo o chybu, kdy určitá část onoho Package_ID byla Androidem od Sony klasifikována jako Kernel object a instalace skončila neúspěchem. Podle serveru torrentfreak proběhl i pokus vytvořit zcela jinou aplikaci, ovšem s Package_ID shodným s Kodi a instalace se nezdařila.

ilustrační video:

V seznamu změn u nového firmwaru je výslovně uvedeno, že opravuje stav, kdy nešlo nainstalovat Kodi (Resolves a condition where you are unable to install the Kodi app). Problém se týkal pouze televizorů s novým Androidem 8.

sony kodi firmware
Výpis z firmwaru
Sony opravilo chybu, která stála za blokováním Kodi. Způsobilo ji vadné označení aplikace
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.14%) 14 hlasů

1 komentář