Hry na PlayStationu 4 budou vypadat lépe, i když nemáte 4K televizi

0
Sony PS4 DualShock 4
Sony PS4 DualShock 4
-
Zdroj: Sony

Sony včera vydalo betaverzi nového firmwaru 5.50 pro PS4. Herní konzole dostala několik užitečných novinek. Rodiče například budou mít lepší přehled o tom, jak moc jejich děti hrají. Mohou jim přitom nastavovat omezení, aby mohli hrát třeba jen hodinu denně. Děti pak před vypršením doby uvidí notifikaci, že se blíží konec. Mohou tak včas uložit postup. Rodiče zároveň mohou pomocí smartphonu na dálku herní dobu prodloužit.

Mění se i vzhled systému. Pomocí flashky můžete do PS4 nahrát vlastní obrázky na pozadí. V knihovně je teď vidět, které aplikace máte zakoupené a které skutečně stažené. Odlišeny jsou též bezplatné tituly z PlayStation Plus. O ně totiž poté, co přestanete každý měsíc platit, přijdete. Aplikace je možné nově schovávat. Konečně lze také mazat staré notifikace.

Nejzajímavější novinka se týká majitelů PS4 Pro, kteří mají jen Full HD televizi. Hry optimalizované pro 4K bude možné spouštět v režimu supersamplingu. Vykreslí se tedy ve vyšším rozlišení, ale před odesláním do televize se přeškálují na Full HD. Obraz bude ostřejší a hrany lépe vyhlazené, než kdyby se renderovalo přímo do Full HD. V řadě her ale bude užitečnější vyššího výkonu PS4 Pro využít pro vykreslování v 60 fps než k vyššímu rozlišení.

Supersampling mimochodem funguje také na Xboxu One X.

Hry na PlayStationu 4 budou vypadat lépe, i když nemáte 4K televizi
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlasů