Sony následuje Microsoft. Na PlayStationu nabídne stovky her za předplatné

0
Sony PS4 DualShock 4
Sony PS4 DualShock 4
-
Zdroj: Sony

Jsou to čtyři roky od spuštění služby PlayStation Now, která uživatelům na PlayStationu 4 a počítačích dovoluje hrát tituly z PS2, PS3 a PS4. Sony podobně jako u GeForce Now tyto hry spouští ve vzdálených datacentrech a k hráčům je streamuje jako video v rozlišení 720p a stereo zvukem. To si ale samozřejmě žádá kvalitní připojení k internetu.

Microsoft zvolil alternativní řešení. Hry pro Xbox, Xbox 360 a Xbox One nabízí přes předplatné Game Pass, v rámci něhož si tituly ale můžete stáhnout přímo do konzole a hrát i offline v plné kvalitě. Obdobně funguje EA Access pro Xbox One nebo Origin Access pro PC.

Sony už ale má na konkurenci odpověď. V pátek oznámilo, že přes PS Now už nebude hry jen streamovat, ale hráči si je budou moci stáhnout a spouštět offline. Týká se to titulů pro PS2 a PS4, hry pro PS3 by konzole nedokázala kvůli odlišné a náročné architektuře sama emulovat. V offline režimu hry běží v plné kvalitě, tedy až rozlišení 4K (a vylepšeními pro PS4 Pro) a 5.1 zvuku. V multiplayeru si hráči navíc nebudou muset zvlášť platit ještě PlayStation Plus. To je rozdíl od Game Passu, kde hráči musí ještě dokoupit zlaté členství v Xbox Live.

TIP: Sony uvedlo retro konzoli PlayStation Classic s 20 hrami pro PS1

V PlayStation Now je momentálně přes 650 her, z toho 120+ exkluzivit dostupných jen pro konzole od Sony. Služba v Evropě stojí 15 eur na měsíc či 100 eur na rok. Sony se nicméně stále brání širšímu nasazení. Now funguje jen v Británii, Německu, Francii, Belgii, Nizozemsku, Irsku, Rakousku a Švýcarsku. Omezená dostupnost ale mohla mít souvislost se špatným pokrytím datacenter pro streamování. Snad se tedy rozšíření dočkáme co nejdříve.

Sony následuje Microsoft. Na PlayStationu nabídne stovky her za předplatné
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlasů