Sony uvádí další potenciální hit: bezdrátová True Wireless sluchátka WF-1000XM3

2

Sony právě představilo nový produkt v kategorii, ve které se Japoncům daří nejvíce. V bezdrátovém zvuku. Nová sluchátka typu True Wireless jsou následovníkem modelu WF-1000XM, který v minulém roce vyhrál náš test.

Novinka má konečně nabíjení prostřednictvím moderního konektoru USB-C. Odhlučnění od okolí by mělo být ještě lepší pomocí technologie Dual Noise Sensor a procesoru QN1e. To probíhá standardně tak, že pomocí mikrofonů na přední a zadní části sluchátek dochází ke snímání hluku, kterému procesor otočí fázi a tento signál pouští zpět do sluchátek v reálném čase. Sony má na každém sluchátku tyto mikrofony dva.

Pro zlepšení držení v uchu je každé sluchátko vybavené třemi opěrnými body, Sony tomu říká Tri-Hold. V balení dostanete čtyři velikosti špuntů. Dotykové ovládání (minulá generace měla ovládání přes tlačítka) lze pomocí aplikace naprogramovat a Sony zabudovalo i hlasového asistenta Googlu (který je v češtině zatím nepoužitelný).

Spojení pomocí Bluetooth 5.0 probíhá pro obě sluchátka současně, nejde tedy o běžnější připojení k jednomu ze sluchátek, zatímco druhé sluchátko je připojení k tomu prvnímu. Zpracování zvuku je 24bitové a sluchátka podporují technologii DSEE HX.

Tip: Test velkých bezdrátových sluchátek s aktivním potlačením hluku

Jelikož jde o Sony, tak bych předpokládal přítomnost jeho vlastní technologie LDAC (a datový tok až 990 kb/s), ale podle specifiakce jsou zde „jen“ SBC a AAC. Měniče mají velikost 6 mm a slibovaný frekvenční rozsah 20 až 20 000 Hz.

Výdrž celý den (natřikrát)

Sony slibuje výdrž až 24 hodin, což znamená součet výdrže sluchátek krát počet nabití z akumulátoru v obalu (3× 6 hodin). V případě vypnutého Noise cancellingu pak až 3× 8 hodin. V případě zapnutých sluchátek v režimu potlačení hluku, ale bez přehrávání hudby, činí výdrž zhruba 3× 9 hodin. Doba nabíjení trvá 1,5 hodiny, ale nabíjecí krabička je stejně jako u první generace poměrně rozměrná. Ve srovnání s konkurencí pak spíše obří.

Noise cancelling i příposlech

Kromě potlačení hluku umí sluchátka i opačnou funkci, tedy Ambientní zvuk, kdy k vám cíleně propouštějí okolní ruchy. V případě vyndání sluchátka z ucha dojde k automatickému pozastavení přehrávání hudby.

Pod sérii 1000X patří i výborná circumaurální sluchátka WH-1000XM3. To M3 na konci znamená třetí generace, ač u True Wireless modelu druhá generace (M2) vlastně nikdy neexistovala. Sony zřejmě potřebovalo označení, jež se bude odkazovat na další modely v portofoliu a M2 přeskočilo. Sony WF-1000XM3 budou v prodeji od srpna za 6499 Kč.

Sony uvádí další potenciální hit: bezdrátová True Wireless sluchátka WF-1000XM3
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Zajímalo by mě, jak te piezoelektrický měnič zvládá 20Hz… Alespoň předpokládám, že tam je PE měnič, když jsou ty sluchátka true wireless, jiný reproduktor bez cívky mě nenapadá.

  2. Problem je jako vzdy s cenou. Pri castejsim pouzivani muzete sluchatka po roce, roce a pul vyhodit, protoze baterie… U true wireles sluchatek za 500-1000 Kc, dejme tomu ok, u sluchatek za 6500 to … vite co 🙂