Sony představuje Vaio Duo 11, ultra-tablet s vysouvací klávesnicí (IFA 2012)

0

Konference IFA 2012 v Berlíně je v plném proudu a Sony se letos pořádně činí. Kromě nových smartphonů a svého prvního klasického tabletu s Androidem společnost představila zařízení, pro které mě nanapadá jiné označení než hybrid hybridního tabletu a Ultrabooku.

Sony Vaio Duo 11

Novinka nazvaná Sony Vaio Duo 11 si bere designové prvky z již existujících tenkých notebooků značky, nejvíce se podobá asi luxusnímu modelu Z13 (či jeho minulé generaci Z21), se kterým sdílí neobvykle tvarované tělo, především základnu plnou hran a ostrých úhlů, zřejmě i klávesnici a samozřejmě také černou barvu. Klávesnice je samozřejmě zmenšená, aby se vešla na základnu, jejíž rozměry jsou diktovány úhlopříčkou displeje 11,6″ (a jejíž vrchní část zabírá vysouvací mechanismus). Touchpad nápadně chybí, a to z prostého důvodu: zařízení má jedenáctipalcový dotykový displej, navíc se širokými pozorovacími úhly (možná matrice IPS) a obřím rozlišením Full HD. Celé zařízení je navíc velmi lehké (1,3 kg) a tenké (méně než 18 mm).

 

Koncepčně je Vaio Duo 11 docela podobné staršímu Asusu Eee Pad Slider. Zatímco Slider byl ale zařízení postavené na Androidu, šlo vlastně o „lepší tablet“ s klávesnicí, nové Sony patří spíše mezi Ultrabooky. Uvnitř totiž není žádný SoC typu Tegra 3, ale „plnohodnotný“ PC hardware – nízkonapěťové procesory Intel Ivy Bridge od Core i3 po Core i7 včetně integrované grafické karty Intel HD 4000. O ukládání dat se postará SSD s kapacitou 128 či 256 GB. Při představení se výrobce ještě zmínil o přítomnosti celé řady rozhdaní (USB 3.0, HDMI a dokonce i LAN (Ethernet) a analogový video výstup VGA). Nebude chybět ani řada bezdrátových sítí – Wi-Fi a Bluetooth jsou standard, ale v Duu bude i zabudovaný čip NFC a GPS přijímač.

Vaio Duo 11 poběží na operačním systému Windows 8; vzhledem k silným PC komponentům to nebude verze RT, ale plnohodnotný systém plně kompatibilní se staršími produkty Microsoftu. Na trh půjde novinka až v průběhu podzimu, zřejmě na konci října. Cena zatím známá není, ale vzhledem k excelentní výbavě to nebude nic levného.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!