Sony S2: multimediální tablet se dvěma displeji

0

Firma Sony představila dva nové tablety, které jsou vybavené operačním systémem Android 3.0 Honeycomb. Na modelu S2 je zajímavé, že je složen ze dvou displejů – podobně jako například Acer Iconia. Tablety se objeví v prodeji v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Tablet Sony S1 je vybavený 9,4palcovým multidotykovým displejem, a jeho součástí je rovněž infračervený port pro dálkové ovládání multimediálních zařízení Sony. Model Sony S2 naproti tomu pracuje s dvěma 5,5palcovými obrazovkami, které se dají složit pro snadnější přenášení. Každý z těchto displejů disponuje rozlišením 1024 × 480 pixelů.

Oba displeje lze využít nezávisle i najednou. Spodní zobrazovač může sloužit jako virtuální klávesnice, druhý pro čtení obsahu. Spojené displeje se hodí například při procházení internetu, kde stránka z jednoho displeje plynule navazuje na druhém. 

Sony S1 i S2 využívají dvoujádrový procesor s grafikou Nvidia Tegra 2. Obě novinky mají ve výbavě dvě kamerky, jednu na zadní straně pro fotografování, druhou pro internetovou telefonii. K připojení k internetu slouží jak Wi-Fi, tak 3G modul.Sony S1

Novinky budou mít například přístup ke službě Qriocity, což je obdoba iTunes u Sony. Dalším tahákem má být přístup k hrám prostřednictvím služby PlayStation Suite. V neposlední řadě pak zájemci mohou využít nabídku ze Sony Reader Store a použít tablet jako čtečku elektronických knih. 

Dle serveru Engadget by se očekávané ceny měly pohybovat kolem 600 USD za S1 a 700 USD za S2.

Zdroj: liliputing.com

Sony S1 a S2

Ohodnoťte tento článek!