Sony si za čtvrt miliardy koupilo malinký podíl ve Fortnitu (a Epic Games)

2

Sony oznámilo investici 250 milionů dolarů do herní společnosti Epic Games. Ta stojí za hitem Fortnite, jež je jednou z nejpopulárnějších her současnosti s desítkami milionů aktivních hráčů. Sony v herní společnosti získá podíl 1,4 %.

Sony by svým vstupem mělo podle zprávy přinést „více přístupný digitální ekosystém pro hráče i tvůrce obsahu“. Fortnite (i celé Epic Games) je multiplatformní hra, ale Sony by jistě ráno příklon k nadcházející konzoli Playstation 5, zvláště proti Xboxu X.

V Epic Games má stále většinu (51 %) jeho CEO a zakladatel Tim Sweeney, který je známý jako tvůrce enginu Unreal. 40 % akcií pak vlastní čínský gigant Tencent, jež skupuje podíly v herních studiích už několik let.

Ve Fortnitu se pořádají i celé koncerty, na čemž by zase mohlo mít zájem Sony Music. Kromě Fortnite má nyní Sony podíl i v enginu Unreal, který rovněž patří pod Epic Games. Ten využili i tvůrci seriálu Mandalorian. Epic Games pravidelně přibližně jednou za týden rozdává hry zdarma.

zdroj: businesswire

Sony si za čtvrt miliardy koupilo malinký podíl ve Fortnitu (a Epic Games)
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 10 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Je možné uvést zdroj zmiňujcí stovky miliónů aktivních hráčů Fortnite? Stovky miliónů jsou snad účtů (250?). Vzhledem k údajně dlouhodobě klesajícím příjmům z Fortnite (2018: 3 mldUS$, 2019: 1,8 mldUS$) by se mohlo vyvozovat, že počet aktivních patrně hráčů klesá také. Nejvyšší zveřejněné číslo aktivních hráčů během jednoho měsíce je <80 miliónů (z roku 2017). Dá se předpokládat, kdyby toto bylo překonáno EPIC by se tím nejspíš pochlubil.