Sony VAIO E, S a Z: nové modely s novými CPU Intel 2010

0

Nové modely, Sony Vaio E

Sony představila nové modely, kterými pokrývá tři základní úrovně trhu. Řada E zasáhne svými multimediálními schopnostmi jak domácí uživatele, tak odvážnými barvami uživatelky z řad slečen i žen. Manažerský model S naopak svým decentním, uhlazeným designem bude plnohodnotným asistentem nejednoho manažera a svým výkonem bude v pomyslné garáži skvěle reprezentovat svého majitele. Řada Z je sice označena posledním písmene abecedy, ale v tomto případě to spíše naznačuje konečné řešení. Je to technologický skvost pro nejnáročnější uživatele. Vysoký výkon procesoru Intel podpořený naprosto ultimátním řešením úložiště nebo Full HD displejem na pouhých třinácti palcích.

Sony Vaio Z black

Nejen černá, stříbrná, bílá a občas vínová

Sony se nebojí zábavy, jak to dokazuje nejen svými aktivitami ve filmovém průmyslu, či sympatickým, byť dnes již historickým projektem My First Sony (různá audio zařízení pro nejmenší v designu ne nepodobném stavebnicím Duplo). Řada E přináší svěží vítr do stojatých vod barevné uniformity většiny notebooků. Objevují se sice první nesmělé krůčky některých výrobců o únik od černého a stříbrného provedení, ale až Sony vrhlo na trh větší nabídku barev, ale i jejich kombinací a to hned v dosti odvážných odstínech modré, bílé, růžovo-červené, kterou doplňuje o atraktivní zelenou.

Jak se ale zdá, odvaha přijít s netradičními barvami se vyplácí. Zájem o veselé notebooky je veliký. Sony tak následuje odvážný krok společnosti Pentax, která od minulého roku nabízí své základní DSLR v nepřeberném množství barev a jejich kombinací. A funguje to.

Sony Vaio E 01 Sony Vaio E 02 Sony Vaio E 03 Sony Vaio E 04

Kromě lákavého barevného vzhledu nabízí VAIO E čtrnáctipalcový displej s rozlišením 1366 × 768 bodů obsluhovaný grafickou kartou ATi Mobility Radeon řady 5000. Tato kombinace bezpečně stačí pro úpravy obrázků, sledování HD videa i práci s multimediálními aplikacemi nebo webovými stránkami.

Srdcem VAIO E je nový procesor Intel Core i3-370M s frekvencí 2,40 GHz doplněnou 3 GB pamětí RAM. Konektivitu zajišťují tři USB porty umístněné na straně. Doplňuje je kombinovaný konektor eSAAT/USB. Ten umožňuje až pětkrát rychlejší datové přenosy na externí eSATA disk než standardní USB 2.0.

Ani řada E není ochuzena o nadstavbové funkce, známé ze starších notebooků VAIO. První z nich je jednoduchý přístup na internet bez nutnosti startování operačního systému pod názvem WEB. Ještě pohodlnější přístup a práci nabízí funkce Quick Web Access. Ta nabídne procházení stránek pomocí záložek a možnost rozdělení okna pro zobrazení dvou stránek vedle sebe. Dalším krokem pro pohodlí uživatele je soubor funkcí VAIO Care sloučené pod tlačítko ASSIST. Ty usnadní údržbu, diagnostiku či řešení problémů s notebookem. Příjemným bonusem je lokalizace VAIO Care do češtiny, stažitelnou v podobě update VAIO Care 6.3 z webových stránek www.VAIO-link.com.

Notebooky VAIO nabízí i soubor programů. Například aplikace Media Gallery s dílny Sony umožní pohodlný a intuitivní výběr a poslech hudby, prohlížení fotografií nebo sledování videa. Třídění, úprava a sdílení vašich oblíbených souborů usnadňuje program PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition.

Nejnovější 14palcové multimediální notebooky VAIO E budou k dostání od října 2010 za 22 490 Kč s DPH.

 

 • Model VAIO VPCEA3L1E
 • Procesor Intel Core  i3-370M 2,40 GHz
 • OS Genuine Windows 7 Home Premium (64-bit)
 • Paměť 3 GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
 • HDD 500 GB (5400 ot./min)
 • Displej 35,5 cm (14.0″), 16:9, displej VAIO (1366 × 768) s LED podsvícením
 • Grafika ATI Mobility Radeon HD 5470 s 512MB VRAM
 • Optická mechanika DVD+-RW/+-R DL/RAM
 • Hmotnost a rozměry 2,35 kg (s dodanou baterií); 238,7 × 27,3 × 345,8 mm (H × V × Š)
 • Ostatní WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth 2.1+EDR; kamera MOTION EYE; stereo audio s Dolby Home Theater v3; HDMI výstup; 3xUSB + eSATA/USB; tlačítka WEB/ASSIST/VAIO s funkcí rychlého přístupu na internet (Quick Web Access); barevné provedení zelené / bílé / růžové / modré

 

Sony Vaio S, Sony Vaio Z

Notebook jako dokonalý asistent

Sony VAIO S. S jako sprint, S jako síla či S jako solidnost. Třináctipalcový notebook nenápadného vzhledu s jediným jemným designovým prvkem v podobě chromového kloubu displeje s LED diodou zapnutí na jedné straně a konektorem napájení na straně druhé. To je elegance pro manažery. Vzhled nenarušující perfektní upravenost, podtrhující solidnost a důvěru.

Řada VAIO S představuje lehce přenosný notebook ale velikostí stále dostatečnou pro pohodlnou práci. Širokoúhlý displej s LED podsvícením, vysoký grafický výkon, ochranu a bezpečí vašich dat a vysokorychlostní širokopásmové připojení přes 3G mobilní sítě prostřednictvím technologie VAIO Everywair, podporující download až 7,2 Mbps. Díky nízké hmotnosti  pouhé 2 kg včetně baterie a štíhlému tělu z lehké, ale odolné hořčíkové slitiny je dokonalým společníkem na cestách za prací i za zábavou.

Sony Vaio S 01 Sony Vaio S 02

VAIO S dostala do vínku nejnovější generaci energeticky úsporných procesorů Intel Core. Vysoký výkon podporuje i rychlá operační paměť DDR3 RAM o velikosti až 4 GB. Grafická karta NVIDIA GeForce 310M s 512 MB GDDR3 VRAM zvládne obchodní prezentace a aplikace či případné promítání filmů a hraní her. Dostatečně výkonnou grafiku a příjemné uživatelské rozhraní plně oceníte i při sledování obrazu externího HD zobrazovače připojeného přes HDMI port.

Pro pohodlné a přesné ovládání slouží touchpad s podporou ovládání více prsty. Prsty však využijete ještě na jiném místě – podpora ochrany a bezpečnosti vašeho notebooku je zajištěna sensorem Fingerprint, neboli čtečkou pro otisk prstu.  Mezi další funkce zabezpečení patří technologie Advanced HDD Protection, která chrání vaše data při nenadálém otřesu disku, a to i v okamžiku bootování nebo přechodu do režimu spánku.

Nové štíhlé notebooky řady VAIO S od Sony budou k dostání od října 2010 za 34 990 Kč s DPH.

 

 • Model VAIO VPCS13S9E/B
 • Procesor Intel Core‚Ñ¢ i5-460M 2,53 GHz s technologií Intel Turbo Boost (max. 2,8 GHz)
 • OS Genuine Windows 7 Professional (64-bit)
 • Paměť 4 GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
 • HDD 500GB Serial ATA
 • Displej 33,8 cm (13,3″), 16:9, displej VAIO (1366 × 768) s LED podsvícením
 • Grafika NVIDIA GeForce 310M GPU s 512MB GDDR3 VRAM
 • Optická mechanika DVD¬±RW/¬±R DL/RAM
 • Hmotnost a rozměry 2,0 kg (s dodanou baterií); 228,5 × 27,6-31,5 × 329 mm (H × V × Š)
 • Ostatní WLAN 802.11b/g/n; VAIO Everywair WWAN 3G modul; Bluetooth 2.1+EDR; kamera MOTION EYE; HDMI výstup; tlačítka VAIO/Assist; černá povrchová úprava

 

Konfigurace jako rána palicí mezi oči

Nejpomalejší částí všech počítačů je stále datové úložiště. Kromě zdržování celkového výkonu počítače je to i jedna z nejnáročnějších komponent z pohledu spotřeby. A ani výkonný procesor s nízkou spotřebou nedokáže vyvážit tento hendikep. Naopak i středně výkonný procesor, pokud bude pracovat s rychlým datovým úložištěm bude podávat vynikající výsledky.

U Sony tedy neponechali nic náhodě a vrcholné řadě přenosných notebooků VAIO Z dodali k vysoce výkonnému procesoru Intel Core i7-640M odpovídajícího partnera v podobě SSD disku. Ale i to jim bylo málo. Vzali tedy rovnou čtyři SSD disky s kapacitou 64 GB a zapojili je tak, že jsou na všechny disky zapisována data současně (RAIO 0). Docílili tím více než šestinásobné zrychlení přenosu dat, než dokáže nabídnout nejrychlejší konvenční pevný disk s 5400 ot/min.

Obdobná situace je i s grafickými čipy. Aby notebook nabídnul co nejdelší dobu práce na jedno nabití baterie, často obětují výkonnější grafiku a použijí pouze slabý model. Ani toto není případ notebooku VAIO Z. Řada Z je vybavena poměrně výkonným grafickým čipem Nvidia GeForce GT330M s 1GB GDDR3 VRAM která snadno zvládá složité multimediální dokumenty, prezentace, přehrávání filmů i další úkoly, zatímco druhá grafická karta Intel HD slouží pro graficky nenáročné aplikace a šetří spotřebu energie.

Sony Vaio Z 01 Sony Vaio Z 02 Sony Vaio Z 03 Sony Vaio Z 04

Systém Dynamic Hybrid Graphics inteligentně optimalizuje výkon podle prováděné práce. Zvolit můžete režim AUTO, který je alternativou k manuálnímu výběru grafického režimu. Režim AUTO detekuje aktuální grafické zatížení stroje a automaticky podle potřeby přepíná mezi dvěma grafickými kartami. Režimy STAMINA (výdrž) a SPEED (rychlost) slouží k manuálnímu nastavení výkonu. Chytrým využíváním optimalizace lze notebooku na baterii prodloužit funkčnost až o hodinu a půl.

Dalším technologickým šperkem v konfiguraci řady VAIO Z je displej. I přes své relativně malou úhlopříčku 13,3″ poskytuje Full HD rozlišení 1920 × 1080 a panel zvládne zobrazit až 96 % barevného rozsahu AdobeRGB. To zajistí přenou editaci fotografií či videa či jejich pouhé prohlížení a přehrávání. Skutečně vysokou kvalitu videa zajistí i interní Blu-Ray optická mechanika. Tu využijete nejen jako přehrávač filmů, ale i pro zápis vašich videozáznamů z Full HD kamery nebo dalších obrazových i jiných dat na Blu-Ray disk o kapacitě až 50 GB.

Příjemným a zároveň velmi praktickým detailem je vestavěný senzor okolního osvětlení automaticky rozezná, když se v okolí zešeří, a zapne podsvícení klávesnice pro pohodlné a přesné psaní a zároveň sníží jas displeje z důvodu úspory energie.

Stejně jako jeho výše uvedení kolegové i Sony VAIO Z má ve výbavě funkce ASSIST či VAIO Care nebo širokopásmový 3G modem VAIO Everywair.

Eleganci notebooku VAIO Z13Z9E/X můžete obohatit o celou řadu originálních VAIO doplňků, mezi které patří například dokovací stanice, kožená pouzdra, myši a baterie s rozšířenou kapacitou.

Nový výkonný, utramobilní notebook VAIO Z13Z9E/X bude k dostání od října 2010 za 91 999 Kč s DPH.

 

 • Model VAIO VPCZ13Z9E/X
 • Procesor Intel Core i7-640M 2,80 GHz s technologií Intel Turbo Boost (max. 3,46 GHz)
 • OS Genuine Windows 7 Professional (64-bit)
 • Paměť 6 GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
 • SDD disk Quad SSD (RAID 0) 256 GB (4 × 64 GB)
 • Displej 33,3 cm (13,1″), 16:9, VAIO Display Premium (1920 × 1080) s LED podsvícením
 • Grafika NVIDIA GeForce GT 330M GPU + Intel HD Graphics s 1 GBB GDDR3 VRAM
 • Optická mechanika Blu-ray Disc zapisovací mechanika
 • Hmotnost a rozměry 1,47 kg (s dodanou baterií); 210 × 23,8-32,7 × 314 mm (H × V × Š)
 • Ostatní WLAN 802.11a/b/g/n; VAIO Everywair WWAN 3G modul; Bluetooth 2.1+EDR; podsvětlená klávesnice; kamera MOTION EYE; HDMI výstup; tlačítka VAIO/Assist; snímač otisku prstu; Premium Carbon povrchová úprava

 

Zdroj: Sony

Ohodnoťte tento článek!