Sony Vaio: novinky pro léto 2009

0

Mobilní notebooky

Tato kategorie v současnosti prožívá svůj obrovský boom a není snad dne, kdy by se neobjevil alespoň jeden nový minibook na trhu. Všechny tři řady mají společnou jednu věc: displeje používají LED podsvícení. Pojďme si je nyní v krátkosti představit.

Řada TT21, model VGN-TT21XN/B: jedná se o lehké, přenosné a stylové zařízení pro profesionály. Šasi zařízení je vyrobeno z karbonových vláken, výdrž na baterie je dle výrobce až 9 hodin. Procesorem je nízkonapěťový Intel Core 2 Duo U9400, pracující na kmitočtu 1,40 GHz. Množství operační paměti je stanoveno na celé 4 GB, úložiště dat zastupuje 128GB SSD. Displej je 11,1″ a používá rozlišení 1366 × 768 obrazových bodů. Hmotnost je extrémně nízká, 1,22 kilogramů se jen tak nepronese.

VAIO_TT

Řada Z41, model VGN-Z41XD/B: tenký, odolný a lehký minibook s 13,1″ displejem zaujme svou zvýšenou odolností proti poškrábání díky karbonovému kabátku a nadstandardním rozlišením displeje (jakým konkrétně se zpráva nezmiňuje). Tento model ponese dvě grafické karty, kdy si budeme moci vybrat, zda-li upřednostníme výkon, nebo úspornost.

Řada SR49, model VGN-SR49VN/H: 13,3″ displej a kompaktní vzhled. Zaujme pěticí programovatelných tlačítek.

Životní styl

Mnoho uživatelů (či uživatelek?) se nezajímá pouze o střeva a technickou vyspělost notebooků, zajímá je také (nebo pouze?) vzhled samotného zařízení. Těmto zákazníkům vychází vstříc tato kategorie, kde byly představeny dvě řady:

Řada CS31, modely VGN-CS31S/Q, VGN-CS31S/T, VGN-CS31S/R, VGN-CS31S/W, VGN-CS31S/P, VGNCS31S/V: všechny modely mají společný vzhled, kdy na jejich schránku byl použit “extralesklý” pianový lak. Budou dostupné v šesti barvách, ve stejném barevném provedení bude dodáváno i příslušenství, takže vše k sobě pěkně poladí.

Ageha_ODDDriveOpen_Br

Řada NS31, modely VGN-NS31S/S,VGN-NS31M/S: jediné, čím bude tento notebook zajímavý, je elegantní textilní potisk, díky kterému bude údajně “záviděníhodný”. Zařízení bude pohánět procesor Intel Core 2 Duo T6400 (2 GHz), grafickou kartou bude ATi Mobility Radeon HD 3430. Kapacita pevného disku je stanovena na 400 GB dat.

Domácí zábava

Desktopové počítače již vycházejí z módy, uživatelé, kteří touží po přenositelnosti, si zvolí v této kategorii své DTR zařízení. Charakterizuje je HDMI výstup, Blu-ray kombo mechanika a výkonné komponenty.

Řada FW41, modely VGN-FW41ZJ/H, VGN-FW41M/H, VGN-FW41E/H: displej má úhlopříčku 16,4″, což samo o sobě přílišnou mobilitu nezaručuje. Tento notebook je zkrátka náhražkou stolního PC, pohání jej procesor Intel Core 2 Duo P8700 (2,53 GHz – výjimku tvoří model VGN-FW41E/H, jenž dostal do vínku jen T6400 na 2 GHz). Operační paměti se mu dostalo požehnaně, 4 GB (či 6 GB u nejvýkonnějšího modelu) budou většině lidí stačit. Jako grafická karta bylo zvoleno řešení od firmy ATI, a to ATI Mobility Radeon HD 4650.

Řada AW31, model VGN-AW31S/B: výrobce o tomto modelu mluví jako o “vlajkové lodi na poli notebooků určených pro zábavu”. Dominuje mu kvalitní displej s dvoulampovým podsvícením a Full HD rozlišením.

notebook-AW31

Na závěr je třeba podotknout, že všechny notebooky Sony Vaio koupené od 26.6.2009 včetně je možno po registraci na stránkách výrobce zdarma aktualizovat na operační systém Windows 7 (jen s uhrazením logistických poplatků).

Zdroj: tisková zpráva

 

Sony Vaio: novinky pro léto 2009
Ohodnoťte tento článek!