Sony Vaio Y: nejmenší z dospělých

0

Po léta je Sony oceňován za svůj design a inovativní postupy. Japonská společnost se zaměřuje na výrobu tenkých a lehkých notebooků s konfigurací na solidní úrovni. Nejnovější přírůstek se nazývá Sony Vaio Y. Jedná se o ultratenký notebook s úhlopříčkami 11,6″. I přes jeho velikost nemá společné rysy s netbooky, jejíchž posledním zástupcem je Sony Vaio W – 10″ netbook s procesorem Intel Atom.

Tenký Vaio Y integruje nový úsporný procesor Intel Core i3-380UM s frekvencí 1,33 GHz s operačním systémem Windows 7 Home Premium v 64bitové verzi. Je dodáván s 2 GB operační paměti, 320GB pevným diskem, integrovaným grafickým čipem Intel HD, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 či webkamerou.

Sony Vaio Y

Displej má již zmíněnou úhlopříčku 11,6″ s rozlišením 1366 × 768 obrazových bodů. Klávesnice je typu chiclet, která je stejně kvalitní, jako u větších modelů notebooků Sony Vaio. Stroj je vybaven gigabitovým ethernetem, čtyřmi USB porty, čtečkou paměťových karet a HDMI port.

Sony slibuje u notebooku s hmotností 1,46 kg a standardní baterií výdrž až 6 hodin. Uživatel však může zvolit baterii s větší kapacitou a výdrží až krásných 11,5 hodiny.

Prodej Sony Vaio Y 11,6″ startuje koncem listopadu v Japonsku za cenu (po přepočtu) 26 000 Kč. To je za minibook dost, ale za ultralight s dlouhou výdrží vcelku přijatelná částka.

Ohodnoťte tento článek!