Sony Vaio Y v novém

0

Sony obnovuje svou řadu ultrapřenosných notebooků Vaio Y. Ty se nově zmenšují a dostávají zbrusu nový hardware. Výbava je celkově zajímavá.

Vaio Y už nebude 13,3″ notebook, ale malý notebook ponese lesklý 11,6″ displej, stále s rozlišením 1366 × 768. Celý přístroj je stříbrný, víko je volitelně buď stříbrné nebo růžové (viz obrázek). Hmotnost je trochu vyšších 1,44 kg, ale minibook má šestičlánkovou baterku, na kterou prý vydrží běžet až šest hodin.


Uvnitř je AMD E-350, dvoujádrové APU na 1,6 GHz s integrovaným Radeonem HD 6310. Výkon je tedy podstatně lepší než u Atomů, i když výdrž klesá. K procesoru tu je 4 GB RAM a krásný 500GB disk. Předinstalován je obligátní Windows 7 Home Premium v 64bitové edici.

Nové Vaio YB má chicklet klávesnici plnohodnotné velikosti, webkameru s mikrofonem, Wi-Fi, Bluetooth a pochopitelně porty USB 2.0. Nechybí čtečka SD karet, mechaniku ale pochopitelně nehledejte. Monitor můžete připojit na D-Sub (VGA) nebo HDMI.

Na amerických stránkách Sony můžete notebook koupit od $599, tedy v přepočtu za 10 500 Kč, v ČR ale čekejte podstatnou marži distribuce.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!