Sony Vaio Z117: Notes jak od AMG

0

Sony uvedlo nový model řady Z. Vaio Z117 je nekompromisní notebook poskytující ohromující výkon, solidní výdrž, malé rozměry a hmotnost ideální pro každodenní přenášení.

 

Z117 je luxusní stroj, kterým Sony míří do řad managerských notebooků a v malém těle nabídne téměř maximální možnou výbavu. Tento model představuje paralelu luxusního sporťáku odladěného pro maximální výkon. Tomu odpovídá i jeho provedení. Hliníkové tělo kombinované s uhlíkovými vlákny, podsvícená klávesnice bez numerického bloku, 13,1″ displej s LED podsvícením a full HD rozlišením 1920 × 1080 a 96% pokrytí AdobeRGB barevného prostoru, optická mechnaika DVD-RW DL. Příjemnou záležitostí, která už dnes není tak běžná je dokovací konektor na spodní části těla. O obraz se starají dvě grafické karty. Jedna sdílená – Intel GMA HD a nesdílená – Nvidia GeForce GT 330 s 1 GB pamětí. Silnou trojici zajišťující vysoký výkon tvoří současný nejsilnější mobilní procesor Intel Core i7 620M s pracovní frekvencí 2 × 2,66 Ghz v případě potřeby přetaktovaný TurboBoost technologií až na 3,33 GHz, 8 GB operační paměti DDR3 a 256 GB SSD disk v Raid 0 (4x 64GB). Vaše data pak bude chránit snímač otisku prstu. I přes tuto velmi výkonou konfiguraci vám Z117 poskytne 5 hodin s šestičlánkovou baterií (8 hodin s osmičlánkovou). Jako malý bonus dostanete k notebooku luxusní brašnu a protihluková sluchátka například pro cestování letadlem…

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „mechanika bohužel chybí“. Proč bohužel? Osobně mechaniku využiji sotva jednou do měsíce (A mnoho uživatelů na tom bude jistě podobně). Raději jsem si pořídil externí a sdílím ji mezi NB a PC, než sebou vláčet zbytečných 200g navíc a o 1 cm tlustší notebook 😉

    Jinak vypadá úplně stejně jako můj UL30Vt, takže USBčka tam budou nejspíš 3.

    Příplatek za verzi Professional bude dle mého sotva párset korun, tohle bych jako velký přešlap nebral 🙂 Snad Asus osadí alespoň lepší displej, ten můj je totiž dost shitový..

  2. Vlastním ASUS U30JC, který je velmi podobný.Naprostá spokojenost, co se týká lesklého displeje není to zase tak strašné, je to technologie LED.Přepínání mezi integrovanou a dedikovanou graf. kartou je během chvíle – 1 až 2 probliky.

    Mechanika je věc názoru, ještě jsem ji za měsíc nepoužil…