Sony varuje před focením voděodolnými modely Xperia Z5 pod vodou ztrátou záruky

0

Sony bylo prvním výrobcem, který přišel s voděodolným vlajkovým modelem. První generace řady Xperia Z už sice má svá nejlepší léta za sebou, japonští inženýři se ale podobné filosofie drží i nadále a podle původních informací neměla být výjimkou ani poslední modely z rodiny Xperia Z5.

Podle oficiálního zápisku z blogu Sony ale vyplývá, že letošní generace není stejně odolná jako předchozí. Dříve totiž nebylo vůbec výjimkou, když Sony ve svých propagačních materiálech sázelo na zvláštnost v podobě voděodolnosti a doslova vyzývalo své fanoušky, aby tuhle dovednost na mobilech testovali. U Xperií z řady Z5 ale Sony zaujalo naprosto opačný postoj.

Ne že podvodní fotky už nedoporučuje, dokonce všem odvážlivcům hrozí ztrátou záruky. Podle oficiálního vyjádření jsou sice všechny telefony testovány, Sony se ale odvolává na laboratorní podmínky a také na fakt, že mobily jsou testovány v klidovém režimu.

Nikde se ale nezmiňuje, v čem jsou letošní modely odlišné od předchozích, u kterých focení či natáčení pod vodou nečinilo žádný problém. Jisté jen je, že testy odolnosti s certifikací IP už asi neprobíhají stejně svědomitě jako dříve, kdy nebylo natáčení ani v desetimetrové hloubce problém.

 

Zdroj: Blog Sony

Ohodnoťte tento článek!