Sony výrazně snížilo náklady a po letech ztrát dosáhlo u Xperií zisku. Na jednom telefonu vydělá 88 dolarů

10
Xperia 1 II Black Water resistant
Xperia 1 II
-
Zdroj: Sony

Sony zatím výrobu Xperií drží. Narozdíl od LG (a z části i HTC) o prodeji či ukončení neuvařuje. Za celý svůj fiskální rok (duben 2020 až březen 2021) prodalo celkem 2,9 milionů smartphonů Xperia.

Poslední čtvrtletí bylo slabší než to předchozí, ale vánoční čtvrtletí je vždy specifické. Sony za Q1 tohoto roku prodalo stejně jako loni 400 tisíc telefonů a po letech poklesu je stagnace vlastně dobrým znamením. Necelé tři miliony telefonů za rok jsou jen mírným poklesem proti minulému fiskálnímu roku.

Sony ovšem v poslední době výrazně snižovalo náklady a slučovalo divize. Díky tomu je nyní konečně v zisku. Naposledy se to Japoncům podařilo v roce 2017, mezitím na mobilech dva roky prodělávali. Sony si nyní jen v mobilním byznysu přislo za rok na 255 milionů dolarů a pokud bychom to přepočetli na prodané kusy, tak jde o zisk asi 88 dolarů na jednom smartphonu.

Stále platí, že 400 tisíc telefonů za čtvrtletí jsou historicky nejnižší čísla, ale pokles se aslepoň prozatím zastavil. Sony se také daří v jiných divizích, například herní konzole PlayStation 5 (ač se nedá sehnat) se prodává skvěle. Ve srovnání s Xperiemi asi tak dvacetkrát.

zdroj: Sony, phonearena

Sony výrazně snížilo náklady a po letech ztrát dosáhlo u Xperií zisku. Na jednom telefonu vydělá 88 dolarů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

10 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby radši nějaký výrobci zmenšili rozměry. Sehnat slušný telefon do kapsy (opakuji že do kapsy, nikoli do vaku) je takřka nemožné. Kompaktní série Xperií měla vše. Krom přijatelné cenovky.

  2. Sony docela hodně cpalo PP do čeho se jen dalo, dlouho jsem to nikde neviděl, tak možná i na tom ušetřili. Ale jinak bych si teda spíš tipnul, že za ziskem je docela výrazné zdražení s ohledem na to, že dělají už jen hiend, mimo Sony 10, kde jsou top 6XX snapdragony.

    btw. „neuvařuje“ 😀